رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماریهای طیور دامپزشکی خراسان جنوبی از جوجه ریزی بیش از 5 میلیون قطعه طی 2 ماه نخست سال 94 در مرغداری های استان خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان،دکتر محمدعلی بخشی با اعلام این خبرافزود: در مجموع دو ماهه اول امسال بیش از  5 میلیون و […]

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماریهای طیور دامپزشکی خراسان جنوبی از جوجه ریزی بیش از 5 میلیون قطعه طی 2 ماه نخست سال 94 در مرغداری های استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان،دکتر محمدعلی بخشی با اعلام این خبرافزود: در مجموع دو ماهه اول امسال بیش از  5 میلیون و 200 هزار قطعه در مرغداریها جوجه ریزی شده است که این تعداد جوجه ریزی نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 10 درصد رشد داشته است.

وی تاکید کرد: تمام مراحل جوجه ریزی از زمان حمل آن از استان مبدا تا ورود به مرغداری و مدت دوره پرورش و زمان کشتار در کشتارگاه صنعتی طیور تا رسیدن به دست مصرف کننده  در سیستم ها ی نرم افزاری خاصی ثبت شده و تحت نظارت و بازرسیهای مستمر کارشناسان دامپزشکی قرار می گیرد.وی با بیان اینکه بیش از 700 واحد مرغداری گوشتی در استان فعالیت دارند ، یادآور شد: رعایت موازین بهداشتی- قرنطینه ای و اجرای دقیق برنامه های واکسیناسیون از مهمترین عوامل کاهش تلفات در واحدهای پرورش طیور و افزایش راندمان تولید است.

وی در پایان از مرغداران خواست نسبت به اخذ مجوزهای بهداشتی لازم نظیر جوجه ریزی،گواهی تخلیه و مجوز حمل بهداشتی به کشتارگاه با دامپزشکی شبکه های دامپزشکی همکاری نمایند.