نمایشگاه SPACE 2020 لغو گردید
نمایشگاه SPACE 2020 لغو گردید

برگزار کنندگان نمایشگاه SPACE فرانسه با توجه به همه گیر بودن COVID-19 و بحران ناشی از آن نمایشگاه امسال خود را که قرار بود در هفته ی آخر شهریورماه برگزار شود لغو نمودند.

برگزار کنندگان نمایشگاه SPACE فرانسه با توجه به همه گیر بودن COVID-19 و بحران ناشی از آن نمایشگاه امسال خود را که قرار بود در هفته ی آخر شهریورماه برگزار شود لغو نمودند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران(اگنا)؛ برگزارکنندگان یکی از بزرگترین نمایشگاه دام و طیور اروپا؛SPACE   است با ارسال ایمیلی به این خبرگزاری از لغو برگزاری این رویداد خبر داده اند.

بنابر ایمیل رسیده به دفتر این پایگاه خبری برگزار کنندگان نمایشگاه دام و طیور SPACE فرانسه که همه ساله در هفته ی آخر شهریور ماه در شهر رن فرانسه برگزار می گردد همه گیر بودن COVID-19 و بحران ناشی از آن را دلیل لغو این رویداد ذکر نموده اند.

این نمایشگاه که به گفته ی مسوولان برگزاری آن باعث گردش ۹۱ میلیون یورویی در اقتصاد استان «بریتانی» بود، میزبان حدود ۱۰۰ هزار بازدید کننده از ۱۲۰ کشور دنیا بود و هر ساله شرکتهای معتبر بین المللی از آخرین دستاوردهای این نمایشگاه و ۱۴۰۰ غرفه ی آن بازدید می نمودند.

در این اطلاعیه تاریخ نمایشگاه بعدی ۱۴ تا ۱۷ سپتامبر ۲۰۲۱ در مرکز نمایشگاه رن عنوان شده است.

متن این اطلاعیه به شرح ذیل است:

با توجه به بیماری همه گیر COVID-19 و بحران ناشی از آن ، SPACE 2020 که قرار بود از ۱۵ تا ۱۸ سپتامبر در مرکز نمایشگاه رن برگزار شود ، مطابق برنامه ریزی پیش نمی رود.

معتقدیم که در نظر گرفتن شرایط نامشخص و وضعیت اضطراری بهداشتی که اکنون برای چند ماه آتی نیز تمدید شده است ، بر تصمیم‌گیری‌های قبلی در خصوص برگزاری نمایشگاه  SPACEمقدم است.

اقدامات کنترل عفونت به احتمال زیاد هنوز هم در ماه سپتامبر مورد نیاز خواهد بود و رعایت دقیق این اقدامات در SPACE ، با توجه به تعداد زیاد مردم در نمایشگاه ، غیرممکن خواهد گردید. همچنین، َدستیابی به مسافت فیزیکی در غرفه ها ، صف ها ، مناطق کنفرانس ، رستوران ها و پذیرایی بسیار دشوار خواهد بود.

SPACE  هر ساله  بیش از ۱۴۰۰ غرفه دار را به خود اختصاص می دهد که یک سوم آنها بین المللی می‌باشند و همچنین، بیش از ۱۰۰۰۰۰ بازدید کننده ، از جمله بیش از ۱۴۰۰۰ نفر از ۱۲۰ کشور مختلف دارد. بدیهی است شرکت کنندگان بین المللی ما به دلیل محدودیت های مسافرتی در سراسر جهان که تا اطلاع ثانوی وجود دارد ، قادر به حضور نخواهند بود.

غرفه داران ، حامیان و شرکا برای شرکت در چنین فضایی ، نیاز به برنامه ریزی چندین ماهه و تعهدات مالی دارند. بنابراین، با توجه به چشم‌انداز نامشخص وضعیت فعلی و به منظور جلوگیری از به خطر افتادن سرمایه‌های مالی این قشر از جامعه، مهم تر دانستیم که که برگزاری نمایشگاه SPACE را کنسل کنیم .

SPACE  یک رویداد بسیار پیش بینی شده برای بخش کشاورزی است و نقش مهمی در صنعت کشاورزی دارد که برای همه شهروندان بسیار حیاتی است. امروزه، تمرکزی که بر روی همه حلقه‌های غذایی در زنجیره تأمین مواد غذایی کشور وجود دارد، اهمیت کشاورزی در اقتصادمان و سلامت منطقه را اثبات می‌کند.

نمایشگاه ما همچنین مزایای اقتصادی قابل توجهی را برای منطقه فراهم می آورد. اقتصاد، محاسبه گرهای UNIMEV (جلسات شورای صنعت فرانسه) را تحت تاثیر قرار می‌دهد و نمایشگاه SPACE می تواند  باعث گردش مالی بیش از ۹۱ میلیون یورو در فعالیت‌های اقتصادی منطقه شود.

بنابراین اهمیت این موضوعات و تمام پیامدهای آن برای هیچ‌یک از شرکت‌کنندگان و مشارکت‌کنندگان پوشیده نیست، اما موضوع مهمتر برای ما، جلوگیری و بازداری از خطرات غیرقابل کنترلی است که ممکن است برای شرکت کنندگان به وجود آید، لذا تصمیم گرفتیم که SPACE 2020  را برگزار نکنیم.

مشتاقانه منتظر دیدار شما  در SPACEسال آینده که از ۱۴ تا ۱۷ سپتامبر ۲۰۲۱ در مرکز نمایشگاه رن برگزار می شود، هستیم.