• شماره خبر : 25445
 • تاریخ انتشار : 11 مرداد 1396
 • پرینت این صفحه
 • توزیع تخم مرغ ارزان قیمت در میادین/صادرات همچنان در تنگنا!

  رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران، از آغاز توزیع تخم‌مرغ ارزان قیمت در میادین میوه و تره‌بار خبر داد و گفت: در ٥ ماهه ابتدای امسال، ٣ هزار تن تخم‌مرغ صادر شده است.

  رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران:

  توزیع تخم مرغ ارزان قیمت در میادین/صادرات همچنان در تنگنا!

  رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران، از آغاز توزیع تخم‌مرغ ارزان قیمت در میادین میوه و تره‌بار خبر داد و گفت: در ۵ ماهه ابتدای امسال، ٣ هزار تن تخم‌مرغ صادر شده است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران(اگنا) به نقل از مهر، ناصر نبی پور  گفت: از دو روز پیش، طبق توافقاتی که میان اتحادیه مرکزی مرغداران میهن، اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران و معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی صورت گرفته؛ توزیع تخم مرغ ارزان قیمت در میادین میوه و تره بار آغاز شده است.

  وی اضافه کرد: بر همین اساس، هر شانه تخم مرغ بسته بندی شده توسط مرغداران ١١ هزار و ٣٠٠ تومان عرضه شده و ١١ هزار و ٩٠٠ به دست مصرف کننده می‌رسد.

  به گفته رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران، قیمت هر شانه تخم مرغ هم اکنون در بازار ١۶ هزار تومان است.

  نبی پور همچنین میانگین قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ را بین ۵٢٠٠ تا ۵٧٠٠ تومان اعلام کرد و درباره اینکه توزیع در میادین تا چه زمانی ادامه دارد؟ گفت: تا هر وقت نیاز باشد، ما آمادگی توزیع این محصول را داریم.

  نبی پور درباره صادرات نیز افزود: در حال حاضر صادراتی نداریم؛ نه قیمت هایمان رقابتی است و نه خریدار داریم.

  وی درباره آخرین وضعیت صادرات به کشور قطر نیز ادامه داد: این کشور مصرف قابل توجهی در حوزه این کالا ندارد که ما بخواهیم تامین کنیم.

  به گفته این فعال بخش خصوصی در ۵ ماهه امسال حدود ٣ هزار تن تخم مرغ از کشور صادر شده است.


  دیدگاه بگذارید

  avatar
    عضویت  
  Notify of