مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: شهروندان به منظور پیشگیری از بیماری های مشترک بین انسان و طیور از خرید و فروش هر نوع مرغ محلی و پرندگان زینتی خودداری کنند. به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان زنجان، محمدباقر حاج کاظمی با بیان این خبر افزود: با توجه به آغاز فصل سرد سال و […]

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: شهروندان به منظور پیشگیری از بیماری های مشترک بین انسان و طیور از خرید و فروش هر نوع مرغ محلی و پرندگان زینتی خودداری کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان زنجان، محمدباقر حاج کاظمی با بیان این خبر افزود: با توجه به آغاز فصل سرد سال و شیوع بیماری های تنفسی مشترک بین انسان و طیور از خرید تخم مرغ‌های محلی و طیور بومی خودداری کنند.

به گفته وی، در زمان حاضر حمل و نقل هرگونه طیور زنده با مجوز از دامپزشکی مبدا آزاد است و در غیر این صورت محموله به نزدیکترین کشتارگاه منتقل و کشتار انجام می شود.

مدیر کل دامپزشکی استان زنجان هدف از این اقدام را پیشگیری از بیماری های مشترک بین انسان و طیور ذکرکرد.

حاج کاظمی خاطرنشان کرد: شهروندان فرآورده های خام مورد نیاز خود را از مراکز معتبر خریداری کنند که این فرآورده ها دارای برچسب تاریخ تولید، انقضا و محل تولید هستند.

وی یادآورشد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف درباره فرآورده های خام دامی مورد را با شماره ۱۵۱۲ به صورت شبانه روزی در سطح استان زنجان به منظور بررسی اطلاع دهند.