• شماره خبر : 48846
 • تاریخ انتشار : 7 اردیبهشت 1399
 • پرینت این صفحه
 • صادرات ۵٠٠هزار قطعه جوجه یکروزه از بازارچه‌های مرزی سیستان و بلوچستان

  مدیربازارچه‌های مرزی سیستان و بلوچستان گفت: حدود ۵۰۰ هزار قطعه جوجه از طریق بازارچه‌های مرزی استان به کشورهای همسایه صادر شده است.

  مدیربازارچه‌های مرزی سیستان و بلوچستان؛

  صادرات ۵٠٠هزار قطعه جوجه یکروزه از بازارچه‌های مرزی سیستان و بلوچستان 

  مدیربازارچه‌های مرزی سیستان و بلوچستان گفت: حدود ۵۰۰ هزار قطعه جوجه از طریق بازارچه‌های مرزی استان به کشورهای همسایه صادر شده است.

  مبین علی میر روز یکشنبه در این باره اظهار داشت: بازارچه‌های مرزی سیستان و بلوچستان این آمادگی را دارد میزان ۱۲۰ هزار قطعه جوجه یکروزه را به کشورهای هدف صادر کند.
  وی افزود: این مهم مورد استقبال تجار کشورهای همسایه قرار گرفته و تلاش داریم این محموله‌ها به محض ورود به بازارچه در کوتاه‌ترین زمان ممکن به تجار کشور مقابل تحویل داده شود.

  مدیربازارچه‌های مرزی سیستان و بلوچستان گفت: کشورهای همسایه بویژه افغانستان فرصت مطلوبی را برای فعالان تولید کننده جوجه یکروزه فراهم کرده است.

  سیستان و بلوچستان دارای هفت بازارچه مرزی فعال شامل بازارچه‌های مرزی گمشاد و میلک در شهرستان هیرمند، بازارچه مرزی میرجاوه، بازارچه مرزی کوهک و جالق شهرستان سراوان، بازارچه مرزی پیشین شهرستان سرباز و بازارچه مرزی ریمدان شهرستان چابهار است.
  علاوه‌بر این بازارچه های مرزی جدید بش‌دلبر، تخت عدالت و شاهگل به ترتیب در شهرستان های نیمروز، هیرمند و زهک، بازارچه بدوکی میرجاوه در شهرستان میرجاوه و بازارچه میل ۴۶ در شهرستان سراوان نیز در این استان به تصویب هیات دولت رسیده و در مرحله آماده سازی قرار دارند


  دیدگاه بگذارید

  avatar
    عضویت  
  Notify of