• شماره خبر : 49172
 • تاریخ انتشار : 11 اردیبهشت 1399
 • پرینت این صفحه
 • افتتاح همزمان و آغاز عملیات اجرایی ۱۲۳ پروژه عمرانی و تولیدی بخش کشاورزی استان ایلام

  123 پروژه عمرانی و تولیدی بخش کشاورزی استان ایلام با فرمان رئیس جمهور و توسط وزیر جهاد کشاورزی به طور همزمان افتتاح و یا عملیات اجرایی آن آغاز شد.

  با فرمان رئیس جمهور انجام شد؛

  افتتاح همزمان و آغاز عملیات اجرایی ۱۲۳ پروژه عمرانی و تولیدی بخش کشاورزی استان ایلام

  ۱۲۳ پروژه عمرانی و تولیدی بخش کشاورزی استان ایلام با فرمان رئیس جمهور و توسط وزیر جهاد کشاورزی به طور همزمان افتتاح و یا عملیات اجرایی آن آغاز شد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)؛ به نقل از ایانا، کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی در مراسم افتتاح همزمان این پروژه ها که به صورت ویدئو کنفرانس در شهرستان مهران برگزار شد، اظهار کرد: در این سفر تعداد ۱۲۳ پروژه مهم عمرانی و تولیدی در زیر بخش های آب و خاک، صنایع تبدیلی و تکمیلی، طرح توسعه گلخانه، دام و طیور و منابع طبیعی با اعتباری معادل ۴۹۵ میلیارد تومان از محل منابع عمومی، تسهیلات بانکی و سرمایه گذاری بخش خصوصی با اشتغال زایی مستقیم و غیرمستقیم حدود ۵ هزار و ۹۲۰ نفر به طور همزمان افتتاح یا عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود.

  وی با اشاره به برخی از پروژه های مهم و موثر در توسعه اقتصادی و کشاورزی استان، گفت: ۹۷ پروژه آبخیزداری به مساحت ۳۱ هزار هکتار و یک طرح توسعه جنگل به مساحت ۱۰ هزار هکتار با اعتباری معادل ۶۳ میلیارد تومان افتتاح می شود.

  خاوازی ادامه داد: سیلوهای ذخیره گندم با ظرفیت نگهداری سالانه ۱۰۰ هزار تن با سرمایه گذاری معادل ۱۳ میلیارد تومان بهره برداری می شود و با بهره برداری این طرح‌ها میزان ظرفیت ذخیره سازی استان از ۳۰۰ هزار تن در سال ۹۶ به ۴۰۰ هزار تن در سال ۹۸ افزایش یافته است.

  وی گفت: ۱۱ واحد دام و طیور با سرمایه گذاری حدود ۷٫۷ میلیارد تومان افتتاح می شود.

  خاوازی خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی شهرک گلخانه ای به مساحت ۱۰ هکتار در شهرستان صالح آباد و انتقال آب شرب در مناطق عشایری به طول ۴۷ کیلومتر و سه طرح توسعه سیستم‌های نوین آبیاری به مساحت ۲ هزار و ۱۵۰ هکتار با اعتباری معادل ۸۳ میلیارد تومان آغاز می شود.

  وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: پروژه‌ای که هم اکنون خدمت حضرتعالی گزارش آن تقدیم می‌شود، بهره‌برداری از شبکه‌های فرعی آبیاری و زهکشی مجهز به سیستم های مدرن آبیاری به مساحت ۲۶ هزار هکتار از اراضی شهرستان های دهلران، مهران و ایوان با اعتباری بالغ بر ۳۷۱ میلیارد تومان بنا بر مصوبات سفر مقام معظم رهبری و سفر ریاست جمهوری از منابع صندوق توسعه ملی با اشتغال زایی مستقیم و غیرمستقیم ۵۲۰۰ نفر و از محل طرح های آب های مرزی و طرح احیای اراضی دشت های خوزستان و ایلام اجرا شده است.

  وی یادآوری کرد: ۱۵ هزار و ۵۰۰ هکتار از این مساحت از محل طرح احیای اراضی خوزستان و ایلام قبلا عملیات اجرایی آن در نیمه دوم سال ۹۷ به اتمام رسیده است که به علت تاخیر در تامین آب هم اکنون به بهره برداری می رسد که لازم است از آقای اردکانیان وزیر نیرو تشکر کنم.

  خاوازی گفت: اجرای این طرح نقش موثری در تحولات کشاورزی استان، بهینه کردن مصرف آب و افزایش بهره‌وری، استقرار بهره‌برداران و کشاورزان در مناطق مرزی کشور، جلوگیری از مهاجرت و کاهش نرخ بیکاری و صیانت از مرزهای کشور داشته و همچنین افزایش حدود ۲۶۰ هزار تن تولید محصولات کشاورزی و ارتقای وضعیت اقتصادی و رفاهی کشاورزان منطقه به همراه خواهد داشت. البته که از دیروز که در جمع کشاورزان بودم رضایتمندی کشاورزان از اجرای این طرح ها مشهود بود؛ در صورتی که اجازه بفرمایید این پروژه همزمان با سایر پروژه ها در سطح استان افتتاح و عملیات اجرایی آنها آغاز شود.

  سپس با فرمان رئیس جمهوری، ۱۲۳ پروژه عمرانی و تولیدی بخش کشاورزی استان ایلام افتتاح ویا عملیات اجرایی آن آغاز شد.


  دیدگاه بگذارید

  avatar
    عضویت  
  Notify of