• شماره خبر : 51420
 • تاریخ انتشار : 31 خرداد 1399
 • پرینت این صفحه
 • واکسن تب برفکی دام های جنوب کرمان رایگان شد

  نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی از موافقت رییس دامپزشکی کشور با درخواست رایگان شدن واکسن تب برفکی دام‌های جنوب کرمان خبر داد.

  با موافقت سازمان دامپزشکی کشور ؛

  واکسن تب برفکی دام های جنوب کرمان رایگان شد

  نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی از موافقت رییس دامپزشکی کشور با درخواست رایگان شدن واکسن تب برفکی دام‌های جنوب کرمان خبر داد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)؛ به نقل از ایرنا، «دکتر ذبیح‌الله اعظمی» معافیت پرداخت هزینه تب برفکی دام‌های جنوب کرمان را نتیجه دیدار خود با «دکتر علی‌صفر ماکنعلی» رییس سازمان دامپزشکی کشور عنوان کرد.

  وی افزود: در این دیدار گزارشی از آمار و وضعیت دام‌های سبک و سنگین و مشکلات دامپزشکی منطقه جنوب کرمان توسط مدیرکل این منطقه ارائه و در نهایت با دستور رییس سازمان دامپزشکی کشور این تصمیم اتخاذ شد.

  نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با این موافقت، دامداران و عشایر هفت شهرستان جنوبی استان کرمان از پرداخت بیش از ۲۰ میلیارد ریال هزینه واکسن تب برفکی معاف شدند.

  مدیرکل دامپزشکی جنوب استان کرمان هم تعداد دام‌های سبک منطقه جنوب کرمان ۲ میلیون راس و دام‌های سنگین را ۱۳۰ هزار راس برشمرد و گفت: معافیت پرداخت هزینه تب برفکی کمک بزرگی به دامداران منطقه است.

  «دکتر علی احمدی» تزریق واکسن تب برفکی را برای دام‌های سنگین ۲ نوبت در سال و برای دام‌های سبک یک نوبت در سال ضروری دانست.

  وی تصریح کرد: تب برفکی یک بیماری ویروسی و بسیار واگیر در حیوانات زوج‌سُم است که از نظر اقتصادی می‌تواند آسیب‌های زیادی را به همراه داشته باشد. او مهمترین اقدام برای جلوگیری از شیوع ویروس تب برفکی به عنوان یکی از زیان‌بارترین بیماری‌های دام، واکسیناسیون به موقع و منظم با استفاده از واکسن موثر دانست.

  مدیرکل دامپزشکی جنوب کرمان تب بالا، لنگیدن، زخم دهان، آبریزش از دهان و زخم سُم و پستان را از علائم بیماری تب برفکی عنوان کرد.

  اداره کل دامپزشکی جنوب کرمان مستقل از مرکز استان، هفت شهرستان را تحت پوشش دارد.


  دیدگاه بگذارید

  avatar
    عضویت  
  Notify of