• شماره خبر : 56010
 • تاریخ انتشار : 14 مهر 1399
 • پرینت این صفحه
 • مسکو به دنبال ابقای جایگاه خود در بازار گندم جهان

  بر اساس آخرین آمار وزارت کشاورزی روسیه، تولید گندم این کشور به 85.9 میلیون تن افزایش یافته است و مسکو در نظر دارد تا دوباره جایگاه نخست خود در بازار گندم در جهان را در سال‌های آتی به دست بیاورد.

  تولید گندم روسیه در مرز رکورد زدن؛

  مسکو به دنبال ابقای جایگاه خود در بازار گندم جهان

  بر اساس آخرین آمار وزارت کشاورزی روسیه، تولید گندم این کشور به ۸۵٫۹ میلیون تن افزایش یافته است و مسکو در نظر دارد تا دوباره جایگاه نخست خود در بازار گندم در جهان را در سال‌های آتی به دست بیاورد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)؛ به نقل از فارس و به نقل از راشاتودی، بر اساس آخرین آمار وزارت کشاورزی روسیه، این کشور تولید غلات خود را نسبت به سال گذشت ۶ درصد افزایش داده و ۱۲۴ میلیون تن غلات برداشت کرده است.

  یکی از اصلی ترین غلات روسیه، گندم است که برداشت آن به ۸۵٫۹ میلیون تن افزایش یافته که از میزان سال گذشته بالاتر رفته است. این برداشت، دومین برداشت بزرگ گندم برای روسیه محسوب می‌شود که به رکورد سال ۲۰۱۷ نزدیک شده است.

  در آن سال ۸۶ میلیون تن گندم در روسیه برداشت شد.وزارت کشاورزی روسیه هفته گذشته پیش‌بینی کرد، انتظار دارد برداشت غلات این کشور به ۱۲۲٫۵ میلیون تن برسد. که یکی از بزرگ ترین برداشت غلات پس از رکورد ۱۳۵٫۵ میلیون تن در سال ۲۰۱۷ است

  .روسیه در نظر دارد تا دوباره جایگاه نخست خود در بازار گندم در جهان را در سال های آتی به دست بیاورد.قرار است پاکستان به یکی از بزرگ ترین واردکنندگان گندم روسیه در سال جاری تبدیل شود و به جمع کشورهایی نظیر عربستان، مصر، ترکیه، برزیل، ویتنام و تانزانیا و کشورهای دیگر بپیوندد.


  دیدگاه بگذارید

  avatar
    عضویت  
  Notify of