• شماره خبر : 56422
 • تاریخ انتشار : 24 مهر 1399
 • پرینت این صفحه
 • پرواز مرغ از روی سفره‌ها

  در روزهای اخیر افزایش قیمت گوشت مرغ در شهرستان‌های مختلف لرستان موجب گلایه‌های مردم از وضعیت موجود شده است

  قیمت گوشت مرغ در لرستان اوج گرفت:

  پرواز مرغ از روی سفره‌ها

  در روزهای اخیر افزایش قیمت گوشت مرغ در شهرستان‌های مختلف لرستان موجب گلایه‌های مردم از وضعیت موجود شده است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)؛ به نقل از مهر،قیمت گوشت مرغ امروز به ۲۵ هزار و ۸۰۰ تومان اوج گرفته و به نظر می‌رسد این روند افزایشی در حال استمرار یافتن است.

  قیمت گوشت مرغ در لرستان اوج گرفت

  حدود یک ماه است که مردم لرستان با افزایش قیمت مرغ گرم مواجه هستند به‌طوری‌که قیمت این محصول پرمصرف از کیلویی ۱۰ هزار تومان امروز از مرز کیلویی ۲۵ هزار تومان هم عبور کرده است.

  قیمت مرغ گرم این روزها در بازار استان نوسان‌های فراوان داشته که به گفته متولیان امر این موضوع تنها منحصر به استان لرستان نبوده و افزایش قیمت مرغ در همه کشور به چشم دیده می‌شود.

  عدم تأمین مناسب نهاده‌های دامی

  فریبرز حسامی معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان با بیان اینکه اگر جهاد کشاورزی نهاده دامی در اختیار واحدهای مرغداری قرار می‌دهد، قیمت را باید رعایت کنند، اظهار داشت: الان یک مشکل کشوری بروز پیدا کره و قیمت مرغ افزایش یافته و این امر نیز ناشی از عدم تأمین مناسب نهاده‌های دامی است.

  وی با بیان اینکه متأسفانه قیمت کشوری مرغ زنده افزایش ناگهانی یافته است، عنوان کرد: این امر نیز ناشی از هیجانات روانی بوده که پشت سر نهاده‌های دامی است که قرار است ارز آن حذف شود و یا اگر کمبودی وجود دارد، دلیل آن چیست؟

  افزایش غیر قابل قبول قیمت مرغ

  معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان با تاکید بر اینکه سازمان جهاد کشاورزی باید به این امر ورود پیدا کند چرا که افزایش قیمت مرغ مرتبط با بحث تأمین نهاده‌های دامی است، گفت: اما موضوعی که الان مطرح است این بوده که مرغی که الان در بازار وجود دارد از نهاده‌های قبلی استفاده کرده و اگر قرار است که قیمت نهاده دامی در آینده افزایش پیدا کند که هنوز به دست مرغدار نرسیده است.حسامی، تاکید کرد: الان قیمت مرغ نباید به این میزان باشد، با جهاد کشاورزی صحبت کرده‌ایم که در روز یکشنبه جمع بندی کنیم و جلسه تنظیم بازار را تشکیل دهیم تا تمهیداتی در این رابطه اتخاذ شود.

  وی با بیان اینکه قیمت مرغ، یک موضوع بین بخشی است و جهاد کشاورزی، سازمان صمت و… باید متناسب با شرایط کشور در این رابطه تصمیم گیری کنند، گفت: متأسفانه از دو روز گذشته شاهد افزایش قیمت غیر قابل قبولی در رابطه با مرغ زنده کشور به وجود آمده و برای این مباحث نیز باید تصمیمات ملی اتخاذ شود.

  افزایش قیمت مربوط به کل کشور است!

  معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان با تاکید بر اینکه این افزایش قیمت خیلی نارضایتی ایجاد کرده است، گفت: باید موضوع در سطح ملی مورد بررسی قرار بگیرد و در استان نیز در قالب کارگروه تنظیم بازار تقسیم وظایفی با جهاد داشته باشیم و واحدهایی که نهاده گرفته‌اند باید مرغ را با قیمت مناسب تحویل بدهند.

  ناصر نجیب زاده معاون سازمان جهاد کشاورزی لرستان نیز در این رابطه اظهار داشت: این افزایش قیمت مربوط به کل کشور است.وی با بیان اینکه پیش از این اجازه صادرات مرغ را در کشور داده بودند، گفت: الان سازمان دامپزشکی به استان‌ها اعلام کرده که جلوی صادرات مرغ را بگیرند.

  معاون سازمان جهاد کشاورزی لرستان با تاکید بر اینکه بخشی از این قیمت نیز، افزایش قیمت مصوب تنظیم بازار است که احتمالاً اعلام می‌شود، بیان داشت: این قیمت «بادکنکی» بوده و کاهش پیدا می‌کند.نجیب زاده، افزود: افزایش قیمت، تأمین نهاده‌های دامی و… کشوری است، نهاده‌های دامی به صورت ۱۰۰ درصدی تأمین نشده و به همین خاطر هزینه تمام شده نیز افزایش پیدا می‌کند.


  دیدگاه بگذارید

  avatar
    عضویت  
  Notify of