• شماره خبر : 57376
 • تاریخ انتشار : 21 آبان 1399
 • پرینت این صفحه
 • تایید دومین مورد آنفلوانزای پرندگان در هلند؛ معدوم سازی ۲۰۰ هزار مرغ

  وزارت کشاورزی هلند دستور داده است 200 هزار قطعه مرغ در یک مرغداری در شهرک Puiflijk ، واقع در شرق این کشور، پس از مشاهده آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، معدوم شوند.

  آنفلوانزای پرندگان در هلند

  وزارت کشاورزی هلند دستور داده است ۲۰۰ هزار قطعه مرغ در یک مرغداری در شهرک Puiflijk ، واقع در شرق این کشور، پس از مشاهده آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، معدوم شوند.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی و صنایع غذایی ایران (اگنا) به نقل از رویترز، این دومین مورد آنفلوانزای پرندگان در واحدهای پرورشی این کشور، پس از مشاهده اولین مورد H5N8 در میان پرندگان وحشی می باشد .

  این موضوع بر تمام فارم ها به  شعاع یک کیلومتری از مزرعه آسیب دیده تأثیر می گذارد. به مرغداران هلند گفته شده است که به منظور جلوگیری از شیوع ویروس، تا اطلاع ثانوی پرندگان خود را در داخل فضای بسته  نگهداری کنند.

  ممنوعیت حمل و نقل پرندگان در شعاع 10 کیلومتری مزرعه آلوده به آنفلوانزا

  مورد جدید آنفولانزا در۳۰ کیلومتری نایمخن واقع در مرز آلمان و در ۳ کیلومتری مورد ابتلای اولیه به بیماری فوق مشاهده شده است، این وزارتخانه گفت که ممنوعیت حمل و نقل پرندگان در شعاع ۱۰ کیلومتری این فارم اعمال شده است و سایر فارم های در مجاورت این ویروس در حال آزمایش هستند.

  هلند بزرگترین صادر کننده گوشت مرغ و تخم مرغ در اروپا است، ارزش صنعت مرغداری این کشور ۱٫۶ میلیارد یورو  بوده و ۱۰ هزار نفر در دو هزار  فارم در این صنعت اشتغال دارند.


  دیدگاه بگذارید

  avatar
    عضویت  
  Notify of