• شماره خبر : 57900
 • تاریخ انتشار : 3 آذر 1399
 • پرینت این صفحه
 • پرداخت تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی “کشاورز کارت” برای تامین نهاده‌های کشاورزی

  مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: 2 هزار میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت تسهیلات تا سقف ۲۰ میلیون تومانی "کشاورز کارت" در نظر گرفته شده که به منظور تامین نهاده‌های کشاورزی در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد.

  خدارحمی در نشست خبری مطرح کرد:

  پرداخت تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی “کشاورز کارت” برای تامین نهاده‌های کشاورزی

  مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت تسهیلات تا سقف ۲۰ میلیون تومانی “کشاورز کارت” در نظر گرفته شده که به منظور تامین نهاده‌های کشاورزی در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)؛به نقل از ایانا، روح الله خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی در نشست خبری امروز یکشنبه ۲ آذر که به منظور تشریح مزایای طرح “کشاورز کارت” برگزار شد، اظهار کرد: جامعه کشاورزی با تامین امنیت غذایی یکی از پایه‌های تاب‌آوری و حیات کشور هستند و بانک کشاورزی وظیفه دارد از کشاورزان و تولیدکنندگان حمایت کند.

  وی افزود: با هماهنگی‌هایی که با وزارت جهاد کشاورزی و بانک مرکزی به عمل آمده، بالغ بر ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار ارزان در قالب کارت خرید نهاده یا “کشاورزکارت”در اختیار کشاورزان قرار خواهد گرفت.

  خدارحمی با اشاره به این که “کشاورزکارت” برای تولید محصولات استراتژیک گندم، جو، دانه‌های روغنی، پنبه و چغندر پاییزه در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: برخی نهاده‌ها مانند کود فسفاته و پتاسه به دلیل تغییر ارز ترجیحی به نیمایی، هزینه‌های تولید را افزایش داده است که با تخصیص کارت خرید نهاده، نقدینگی کشاورزان تامین خواهد شد.

  وی ادامه داد: تسهیلات کشاورزکارت بر اساس تقاضای کشاورزان به ازای هر هکتار زمین زراعی ۲ میلیون تومان و تا سقف ۲۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده که برای تامین نهاده‌های کشاورزی، به خصوص کود پرداخت خواهد شد.

  مدیرعامل بانک کشاورزی تصریح کرد: سررسید پرداخت این تسهیلات، یک ساله و پس از فروش محصول تسویه می‌شود.

  خدارحمی تاکید کرد: نرخ سود کشاورزکارت، ۱۲ درصد بوده و ۶ درصد از مصوبه شورای پول و اعتبار کمتر است.

  وی در رابطه با ضمانت دریافت تسهیلات گفت: شرایط دریافت این تهسیلات داشتن یک ضامنِ کشاورز است و به صورت زنجیره‌ای کشاورزان می‌توانند برای هم ضمانت کنند.

  خدارحمی با بیان این که کشاورزکارت در فروشگاه‌های خاصی قابل استفاده است و کشاورزان می‌توانند بذر و سم نیز با این کارت خریداری کنند، خاطرنشان کرد: کشاورزانی که چک برگشتی و یا بدهی بانکی داشته باشند هم می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.


  دیدگاه بگذارید

  avatar
    عضویت  
  Notify of