افزون بر ۴.۵ تن ماهی قزل‌آلا در تفتان برداشت شد
افزون بر ۴.۵ تن ماهی قزل‌آلا در تفتان برداشت شد

زاهدان: افزون بر ۴.۵ تن ماهی قزل‌آلا در تفتان برداشت شد مدیر جهاد کشاورزی تفتان گفت: افزون بر چهار تن و ۵۰۰ کیلوگرم ماهی قزل آلا از اسفند سال گذشته تاکنون از ۱۴ استخر این شهرستان برداشت و روانه بازار مصرف شده است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)؛به نقل از ایرنا،فضل الله […]

زاهدان:

افزون بر ۴.۵ تن ماهی قزل‌آلا در تفتان برداشت شد

مدیر جهاد کشاورزی تفتان گفت: افزون بر چهار تن و ۵۰۰ کیلوگرم ماهی قزل آلا از اسفند سال گذشته تاکنون از ۱۴ استخر این شهرستان برداشت و روانه بازار مصرف شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)؛به نقل از ایرنا،فضل الله کردی اظهار داشت: برداشت ماهی قزل آلا از سطح استخرهای این شهرستان تا اواخر اردیبهشت ادامه دارد و پیش بینی می شود افزون بر هفت تن ماهی برداشت و روانه بازار مصرف شود.

وی ادامه داد: شهرستان تفتان به دلیل شرایط آب و هوایی مطلوب یکی از مناطق مناسب برای توسعه تولید ماهی های گرمابی و سرمابی است این امر سبب شده هم اینک ۴۵ باب استخر پرورش ماهی در این شهرستان احداث شود.

مدیر جهاد کشاورزی تفتان گفت: ماهی قزل آلای تولیدی این شهرستان به دلیل استفاده نکردن از آنتی بیوتیک از کیفیت بالایی برخوردار است.

شهرستان تفتان با مرکزیت نوک آباد واقع در ۱۶۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان از سال قبل از حوزه خاش جدا شده است.