بز مینیاتوری، حیوان خانگی جدید استرالیایی‌ها
بز مینیاتوری، حیوان خانگی جدید استرالیایی‌ها

اخبار بین المللی، بز مینیاتوری، حیوان خانگی جدید استرالیایی‌ها یک مزرعه‌دار استرالیایی فاش کرد که علاقه به حیوانات خانگی عجیب‌ و غریب در استرالیا اوج گرفته تا حدی که پرورش دهندگان نیز برای پاسخگویی به تقاضا برای حیوانات کم‌تر شناخته شده، با چالش مواجه شده‌اند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)؛به نقل از […]

اخبار بین المللی،

بز مینیاتوری، حیوان خانگی جدید استرالیایی‌ها

یک مزرعه‌دار استرالیایی فاش کرد که علاقه به حیوانات خانگی عجیب‌ و غریب در استرالیا اوج گرفته تا حدی که پرورش دهندگان نیز برای پاسخگویی به تقاضا برای حیوانات کم‌تر شناخته شده، با چالش مواجه شده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)؛به نقل از دیلی میل استرالیا، یکی از این حیوانات بزهای مینیاتوری هستند که محبوبیت عجیبی بین مردم پیدا کرده‌اند، زیرا این حیوانات هم با کودکان رابطه خوبی دارند و هم نگهداری آنها ساده است.

اگر به اینستاگرام سر بزنید، تصاویر زیادی از استرالیایی‌ها با بزهای خانگی‌شان پیدا می‌کنید.

بزهای کوتوله نیجریه‌ای نخستین بار هفت سال پیش وارد استرالیا شدند، اما محبوبیت آنها باعث شده که قیمت‌شان تا ۱۵ هزار دلار هم برسد.

به گفته رادنی سوراوسکی، پرورش دهنده اهل گلد کست، این بزها به خوبی با انسان اخت می‌شوند تا جایی که مانند سگ، همه‌جا دنبال صاحب‌شان می‌روند.

رادنی از سال ۲۰۱۲  و پس از آنکه نوه‌اش به حیوانات کوچک علاقه‌نشان داد، وارد کسب‌وکار پرورش بزمینیاتوری شد.

او در مزرعه‌اش با نام استونی کریک، هم‌ اکنون نژادهای بز محبوبی مانند بز کوتوله نیجریه‌ای، بز مینیاتوری استرالیایی، بز نوبی و بز پیگمی را پرورش می‌دهد.

این بزها در حداکثر ۶۰ سانتی متر قد و در حدود ۳۰ کیلوگرم وزن دارند.