• شماره خبر : 68244
 • تاریخ انتشار : 8 شهریور 1400
 • پرینت این صفحه
 • آناتومی و فیزیولوژی تولیدمثل گاو نر منتشر شد

  کتاب حاضر که تحت عنوان آناتومی و فیزیولوژی تولیدمثل گاو نر ارائه شده است، شامل 10 فصل است. این کتاب در ابتدا به تشریح اندام‌های تولیدمثلی، اجزای منی، تنظیمات هورمونی و کنش‌های آمیزشی می‌پردازد.

  این کتاب تألیف دکتر آرمین توحیدی (استاد دانشگاه تهران)، مهندس مهدی مرادی و مهندس علی خوشوقت می باشد. در مقدمه این کتاب آمده است:

  دیباچه

  کتاب حاضر که تحت عنوان آناتومی و فیزیولوژی تولیدمثل گاو نر ارائه شده است، شامل ۱۰ فصل است. این کتاب در ابتدا به تشریح اندام‌های تولیدمثلی، اجزای منی، تنظیمات هورمونی و کنش‌های آمیزشی می‌پردازد. در ادامه مباحثی در مورد اختلالات، آسیب‌ها و بیماری‌های تولیدمثلی شایع و پیامدهای آن در کتاب گنجانده شده است. تلاش نویسندگان بر این بوده است که مباحث این کتاب از مطالب صرفاً تئوری خارج شده و به مطالب کاربردی مرتبط با تولیدمثل گاو نر نیز بپردازد. همچنین به دلیل حساسیت‌ها و لزوم مراقبت تخصصی از گاوهای نر اصلاح نژادی و کمبود منبع فارسی جهت استفاده در مراکز تولید اسپرم، مباحث و نکاتی در مورد اصول نگهداری این دسته از گاوهای نر ارائه شده است. امید است که این کتاب مورد توجه متخصصین و دانشجویان عزیز رشته‌های علوم دامی و دامپزشکی کشورمان قرار گیرد. درگاه خدای متعال را بابت دادن توفیق نوشتن این کتاب حمد و سپاس گفته و از خوانندگان گرامی درخواست دارد کاستی‌ها و نواقص احتمالی را به نویسندگان اطلاع دهند.

  پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران

  مردادماه ۱۴۰۰

  خواندن این کتاب به کلیه دست اندرکاران صنعت دام کشور توصیه می گردد.


  دیدگاه بگذارید

  avatar
    عضویت  
  Notify of