• شماره خبر : 69031
 • تاریخ انتشار : 28 شهریور 1400
 • پرینت این صفحه
 • خرید سیب صنعتی با هدف حمایت از باغداران و تولیدات باغی کشور

  در راستای حمایت از تولیدات باغی استان‌های آذربایجان شرقی و غربی همچنین به منظور جلوگیری از فساد و ضایعات سیب های تولیدی، افت قیمتها و جلوگیری از واسطه گری و حمایت از تولید این اتحادیه مرکزی تعاونی های روستایی و کشاورزی ایران اقدام به خرید سیب صنعتی در مناطق مذکور نموده است.

  سید محمد موسوی تعاون روستایی

  در راستای حمایت از تولیدات باغی استان‌های آذربایجان شرقی و غربی همچنین به منظور جلوگیری از فساد و ضایعات سیب های تولیدی، افت قیمتها و جلوگیری از واسطه گری و حمایت از تولید این اتحادیه مرکزی تعاونی های روستایی و کشاورزی ایران اقدام به خرید سیب صنعتی در مناطق مذکور نموده است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی و صنایع غذایی ایران(اگنا)، سید محمد موسوی رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران ضمن اشاره به خرید سیب صنعتی از باغداران اظهار کرد: در راستای حمایت از تولیدات باغی استان‌های آذربایجان شرقی و غربی همچنین به منظور جلوگیری از فساد و ضایعات سیب های تولیدی، افت قیمتها و جلوگیری از واسطه گری و حمایت از تولید این اتحادیه مرکزی تعاونی های روستایی و کشاورزی ایران اقدام به خرید سیب صنعتی در مناطق مذکور نموده است.

  وی افزود: یکی از بزرگترین چالشهای این مناطق، مشکل صادرات و فروش مازاد محصولات بویژه سیب صنعتی است

  موسوی در ادامه تصریح کرد: در این راستا اتحادیه مرکزی تعاونی های روستایی و کشاورزی ایران به منظور تسریع در جذب سیب صنعتی و ایجاد تعامل بین باغداران و کارخانه داران از تاریخ ۲۴ شهریور ماه سال جاری اقدام به خرید، بارگیری و حمل سیب صنعتی از دو مرکز مراغه در استان آذربایجان شرقی و اشنویه در استان آذربایجان غربی نموده است.

  مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با بیان این مطلب که پیش بینی می شود که در فاز اول خرید ۲۰ هزار تن سیب صنعتی انجام شود گفت: حدود ۱۰۰۰ تن از محصولات خریداری شده جهت فرآوری به خارج از این استانها منتقل شده است.

  سید محمد موسوی همچنین خاطرنشان کرد: درحال حاضر روزانه حدود ۱۰ تا ۱۵ دستگاه تریلی با میانگین وزنی ۳۰۰ تن از این استان ها بارگیری و حمل می شود.

  وی بیان داشت: مقاصد حمل این محصول به استان های خراسان جنوبی، گرگان، اصفهان و شیراز خواهد بود اما از اول مهرماه به دلیل آزاد شدن خطوط تولید کارخانه ها ظرفیت حمل به مقاصد فرآوری به دو برابر افزایش خواهد یافت.

  مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران عنوان کرد: با توجه به حجم کم تولید سیب صنعتی درجه سه توسط هر باغدار خرید ۱۰۰۰ تن خریداری شده از حدود ۸۰۰ کشاورز در استانهای ذکر شده صورت گرفته و مبالغ آن نقداً پرداخت گردیده است.

  موسوی یادآور شد: تاکنون حدود ۱۰۰۰ تن از محصول تولیدی به کارخانه های افشره در شهرستان فردوس خراسان جنوبی و مجتمع صنایع غذایی آیدا بین الملل در استان اصفهان جهت فرآوری به منظور رفع موانع تولید، حمایت از تولید کنندگان کشور و جلوگیری و به حداقل رساندن زیانهای ناشی از خریدهای توافقی و تضمینی که موجب ضررهای مالی فراوان به دولت و کشاورزان گردیده حمل شده است.

  وی همچنین در ادامه گفت: اتحادیه سراسری تعاونیهای کشاورزی باغبانی ایران نیز با هماهنگی مسئولان استانی و کارخانجات سایر استان ها از تاریخ ۲۲ تا ۲۷ شهریور ماه سال جاری یک هزار ۲۰۰ تن سیب صنعتی را از استان های آذربایجان غربی، فارس و اصفهان خریداری و حمل نموده است.

  عالی ترین مقام سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در خاتمه تصریح کرد: این خرید تا آبان ماه سال جاری ادامه خواهد داشت.


  دیدگاه بگذارید

  avatar
    عضویت  
  Notify of