• شماره خبر : 73134
 • تاریخ انتشار : 24 دی 1400
 • پرینت این صفحه
 • دامداران از کنسانتره و نهاده‌های تکمیلی استفاده کنند

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان‌شرقی گفت: دامداران باید به سمت استفاده از کنسانتره و نهاده‌های تکمیلی سوق داده شوند.

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی:

  دامداران از کنسانتره و نهاده‌های تکمیلی استفاده کنند

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان‌شرقی گفت: دامداران باید به سمت استفاده از کنسانتره و نهاده‌های تکمیلی سوق داده شوند.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)،به نقل از مهر، اکبر فتحی در حاشیه بازدید از واحدهای پرورش گوسفند روستای امیرآباد بخش یامچی شهرستان مرند با بیان اینکه طی سال‌های اخیر تداوم خشکسالی و کاهش بارندگی‌ها در استان یکی از دغدغه‌های دامداران برای تأمین علوفه و نقدینگی بوده است با تاکید بر حمایت هر چه بیشتر جهاد کشاورزی از تولید و تلاش در جهت رفع موانع و مشکلات دامداران اظهار داشت: تأمین امنیت غذایی جامعه به‌ویژه در برهه حساس کنونی که کشور با جنگ تحریمی روبه‌روست، تلاش همه‌جانبه تولیدکنندگان و تشکل‌ها را می‌طلبد و نیازمند هم‌افزایی فی‌مابین تشکل‌های بخش خصوصی و دستگاه‌های دولتی متولی امر است.

  وی با بیان اینکه سیاست جهاد کشاورزی بر این است که نهاده خام توزیع نشود، ادامه داد: دامداران باید به سمت استفاده از کنسانتره و نهاده‌های تکمیلی سوق داده شوند، قطعاً مصرف نهاده‌های دامی به شکل خام موجب می‌شود که ضریب تبدیل و راندمان، کاهش یابد و خود دامداران می‌توانند به صورت آزمایشی این دستورالعمل را در میان دام‌هایشان به اجرا بگذارند و آثار آن را به عینه مشاهده نمایند.

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه امروز توفیق شد در خدمت دامداران زحمتکش روستای امیرآباد باشیم، ادامه داد: دامداران این منطقه مردمانی سخت‌کوش هستند که فعالیتشان نمود واقعی اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری است، منت‌دار این عزیزان سخت‌کوش و کم توقع هستیم که علیرغم تمامی مشکلات به امر مقدس تولید مشغول هستند.

  وی، هدف از سفر خود به این منطقه را بررسی مشکلات نهاده دامی مورد نیاز دامداران منطقه عنوان نمود و خاطرنشان کرد: متأسفانه خشکسالی باعث خشک شدن مراتع شده که البته عدم تعادل دام و مرتع نیز مزید بر علت شده است.

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه در این روستای ۲۰ خانواری حدود ۱۴ هزار رأس گوسفند وجود دارد، یادآور شد: ان‌شاءالله با استفاده از ظرفیت ماده ۱۱ قانون هوای پاک و برطرف شدن مشکل صدور پروانه، بخشی از نهاده مورد نیازشان را تأمین خواهیم کرد.


  دیدگاه بگذارید

  avatar
    عضویت  
  Notify of