تامین شکر با توسعه شرکت‌های کشت و صنعت خوزستان
تامین شکر با توسعه شرکت‌های کشت و صنعت خوزستان

مهاجر: تامین شکر با توسعه شرکت‌های کشت و صنعت خوزستان معاون زراعت وزارت جهاد کشاورزی ابراز امیدواری کرد: با کمک دولت و بانک کشاورزی بتوانیم یکی از کارخانجات نیشکری خوزستان را به دو منظوره تبدیل کنیم و با استفاده از کشت چغندرقند در پاییز قسمت اعظم شکر مورد نیاز را در داخل کشور تامین کنیم. […]

مهاجر:

تامین شکر با توسعه شرکت‌های کشت و صنعت خوزستان

معاون زراعت وزارت جهاد کشاورزی ابراز امیدواری کرد: با کمک دولت و بانک کشاورزی بتوانیم یکی از کارخانجات نیشکری خوزستان را به دو منظوره تبدیل کنیم و با استفاده از کشت چغندرقند در پاییز قسمت اعظم شکر مورد نیاز را در داخل کشور تامین کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)؛به نقل از ایانا از خوزستان، علیرضا مهاجر معاون زراعت وزارت جهاد کشاورزی به همراه فرمانده قرارگاه امنیت غذایی وزارت، مجری طرح چغندرقند ، رییس سازمان و معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان از برداشت مکانیزه نیشکر و کارخانه استحصال شکر کشت و صنعت کارون شوشتر و کارخانه شهید رجایی کشت و صنعت شهید رجایی دزفول بازدید کردند.

معاون وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه یکی از برنامه های این وزارت تامین شکر مورد نیاز کشور از تولید داخل است، گفت: در همین راستا برنامه ای چند ساله در نظر گرفته شده که یکی از آنها تامین شکر از منبع چغندر قند علاوه بر نیشکر موجود در خوزستان است.

مهاجر با بیان اینکه استان خوزستان در امنیت غذایی بخصوص در تامین غلات و سبزیجات رتبه اول در کشور را دارا است، افزود: تلاش داریم چغندر قند در پاییز کشت شود، زیرا میزان آب مورد نیاز این محصول یک سوم چغندر قند تابستان است بنابراین به دلیل استفاده بهینه از کارخانجات نیشکر و دو منظوره کردن استفاده از آن از کشت و صنعت نیشکر کارون بازدید شد.

وی ابراز امیدواری کرد: با کمک دولت و بانک کشاورزی بتوانیم یکی از کارخانجات نیشکری را به دو منظوره تبدیل کنیم و با استفاده از کشت چغندرقند در پاییز قسمت اعظم شکر مورد نیاز را در داخل کشور تامین کنیم.

مهاجر ادامه داد: به دلیل مصرف آب کمتر در زمستان، عملکرد بالای چغندرقند پاییزه ، نقش مهم چغندر قند در تناوب زراعی با غلات و وجود پتانسیل آب، خاک و نور مناسب یکی از برنامه های اصلی ما در خوزستان برای توسعه کشت چغندر قند است.

  • منبع خبر : ایانا