در ۵ ماهه ابتدای امسال بیش از ۳۷ هزار و ۲۰۰ کیلوگرم عسل به ارزش ۱۴۹ هزار دلار از استان به کشورهای عراق، عربستان و مالزی صادر شده است که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۳۲ درصد رشد را نشان می دهد. رئیس اداره قرنطینه و امنیت زیستی اداره کل دامپزشکی […]

در ۵ ماهه ابتدای امسال بیش از ۳۷ هزار و ۲۰۰ کیلوگرم عسل به ارزش ۱۴۹ هزار دلار از استان به کشورهای عراق، عربستان و مالزی صادر شده است که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۳۲ درصد رشد را نشان می دهد.

رئیس اداره قرنطینه و امنیت زیستی اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی تصریح کرد: پذیرش محموله های صادراتی مرتبط با دام و طیور جمهوری اسلامی ایران در دیگر کشورها منوط به داشتن گواهی معتبر دامپزشکی است و این مهم در زمینه محموله های وارداتی نیز صادق است و تا محموله ای دارای گواهی معتبر دامپزشکی از کشور مبدا نباشد، اجازه ورود به کشور را نخواهد داشت و بر این اساس کلیه محموله ها در سامانه یکپارچه قرنطینه دامی سازمان دامپزشکی کشور به صورت آنلاین ثبت می گردد.

وی ادامه داد: به منظور افزایش اعتبار، کلیه گواهی های بهداشتی مربوط به حمل و نقل دام و فرآورده های خام دامی ، صادرات، واردات و ترخیص از طریق سیستم یکپارچه قرنطینه صادر و دارای کد رهگیری معتبر و قابل ردیابی و برچسب تائید اصالت(هولوگرام) می باشد.