بررسی چالشهای اخیرحمل و نقل کالا به چین
بررسی چالشهای اخیرحمل و نقل کالا به چین
محسن بختیار سفیر کشورمان در چین متعهد شد نگرانی ها را با مقامات چینی و ایرانی در میان گذاشته واقدامات فوری جهت رفع مشکلات انجام شود.

مراسم ضیافت شام در سفارت ایران در چین با حضور سفیر، قائم مقام وزارت جهاد کشاورزی و رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق ایران برگزار شد.

در این مراسم که با هدف زمینه سازی برای گفتگوهای عمده در مورد گسترش تجارت با چین برگزار شد، محسن بختیار سفیر ایران، کاظم خاوازی قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی، محمد علی رضایی رییس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و رئیس اتحادیه گیاهان دارویی، زعفران و فرآورده های غذایی ایران وهیئت اعزامی به بررسی مسائل مهمی مانند چالش های اخیر حمل و نقل پرداختند.

محسن بختیار سفیر کشورمان در چین متعهد شد نگرانی ها را با مقامات چینی و ایرانی در میان گذاشته واقدامات فوری جهت رفع مشکلات انجام شود. او به معاون خود دستور داد تا این مسئله در اولویت اضطراری قرار گیرد و هرچه زودتر بررسی و رفع شود.

معضل طولانی شدن زمان حمل و نقل کالاهای صادراتی ایران به چین که بعضا حدود ۶۰ روز طول میکشد، زمانی بروز کرد که کشتی ها به اجبار باید ابتدا به بندر جبلعلی دوبی رفته و سپس به سمت چین حرکت کنند.

در ضیافت شام سفارت، همچنین گفتگوهای سازنده ای در مورد ایجاد یک کمربند تجاری شکل گرفت که ایران، چین و سایر کشورها را به هم متصل کند. هدف از این اقدام تقویت همکاری های اقتصادی و ساده سازی مسیرهای تجاری است.