• شماره خبر : 20681
 • تاریخ انتشار : 28 دی 1395
 • پرینت این صفحه
 • پرداخت ۴۵ درصد خسارت بیمه به مرغداران پس از دو سال/ تعرفه ها بالا، خسارت ها ناچیز!

  رییس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار تهران میزان پرداخت خسارت بیمه به مرغداران را ۴۵ درصد اعلام و اظهار کرد: بیمه بابت مرغ تخم‌گذار پنج ماهه‌ که ۱۸ هزار تومان برای تولید کننده تمام می شود، در زمان معدوم کردن تنها ۹ هزار تومان خسارت پرداخت می کند. این نشانگر نقص در کار بیمه است و باید برطرف شود.

  رییس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار تهران:

  پرداخت ۴۵ درصد خسارت بیمه به مرغداران پس از دو سال/ تعرفه ها بالا، خسارت ها ناچیز!

   

  رییس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار تهران میزان پرداخت خسارت بیمه به مرغداران را ۴۵ درصد اعلام و اظهار کرد: بیمه بابت مرغ تخم‌گذار پنج ماهه‌ که ۱۸ هزار تومان برای تولید کننده تمام می شود، در زمان معدوم کردن تنها ۹ هزار تومان خسارت پرداخت می کند. این نشانگر نقص در کار بیمه است و باید برطرف شود.

  ناصر نبی پور، در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران(اگنا)، افزود: همین مقدار خسارت اندک نیز بعد از دو سال پرداخت می شود. با این کاستی ها مرغداران چاره ای جز بیمه کردن محصولات شان ندارند و حاضر هستند واحدها را زیر پوشش بیمه ببرند.

   

   

  وی همچنین به سایر مشکلات بیمه نیز اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از مشکلات بیمه مرغداری ها، تعرفه های بالا نسبت به خسارت های دریافتی اندک و ناچیز است. بیمه با دریافت تعرفه های بالا به پرداخت ۳۵ تا ۴۰ درصد خسارت به مرغداران ان هم پس از دو سال اکتفا می کند. در گذشته اگر در طول دوره نیز مرغ بیمار می‌شد، مرغدار محصولش را بیمه کرده و خسارت دریافت می‌کرد اما در حال حاضر بیمه ها روی کانون‌های بیماری متمرکز شده‌ و مبلغ خسارت را نیز کم کرده‌اند.

  نبی پور در خصوص طرح بیمه تکمیلی اظهار کرد: این بیمه جدید نیست و سال گذشته نیز انجام می‌شد اما در سال ۱۳۹۳ بیمه اجباری بود که با توجه به نام بیمه اجباری بسیاری از مرغداران از آن استقبال نکردند. طرح بیمه تکمیلی حدود ۸۹ تومان برای مرغ تخم گذار حق بیمه در نظر گرفته است و اگر کانون‌های آلوده را معدوم کنند خسارت پرداخت می‌کند.

   

  رییس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار تهران، تصریح کرد: بیمه باید واقعی باشد و ناگفته نماند که بیمه مهمترین بخش در یک واحد مرغداری محسوب می شود. بنابراین دولت نیز باید حق بیمه ها به صندوق بپردازد تا پرداخت خسارت های مرغداران با چنین مشکلات و موانعی مواجه نشود.

   

  وی افزود: دولت می‌داند صندوق بیمه طیور بسیار بدهکار است و باید خسارت پرداخت کند اما پولی برای پرداخت ندارد. به همین دلیل اگر دولت خسارت پرداخت نکند ما آمادگی بیمه کردن داریم تا کار به جایی نرسد که مرغدار برای دریافت خسارت یکی دو سال انتظار بکشد.

  رییس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار تهران تاکید کرد: همه مرغداری‌ها برای انجام بیمه آمادگی کامل دارند به شرط اینکه بیمه ها میزان پرداخت خسارت را واقعی کنند و برای مرغ‌تخم‌گذار ۱۸ هزار تومان بدهند.

   

  نبی‌پور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به شیوع ویروس آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کشور گفت: مرغداران برای پیشگیری از آلودگی واحدها به ویروس آنفلولانزای فوق حاد پرندگان نکات ایمنی (ورود و خروج افراد و ماشین‌ها، کود و… )را رعایت می‌کنند اما مشکل اصلی این است که فقط از این طریق این ویروس انتقال پیدا نمی‌کند.

  وی ادامه داد: عامل اصلی این ویروس پرندگان مهاجر هستند و تا زمانی که این موضوع وجود داشته باشد، این بیماری نیز وجود دارد. رعایت نکات ایمنی از سوی مرغداران، تنها میزان شیوع و آلودگی ها را کاهش می هد.

   


  دیدگاه بگذارید

  avatar
    عضویت  
  Notify of