حجتی مسئول اعلام نکردن قیمت خرید تضمینی گندم
حجتی مسئول اعلام نکردن قیمت خرید تضمینی گندم

قاضی پور در موافقت با استیضاح وزیر جهاد کشاورزی مطرح کرد: حجتی مسئول اعلام نکردن قیمت خرید تضمینی گندم عضو کمیسیون صنایع و معادن با انتقاد از عملکرد وزیر جهاد کشاورزی گفت: قیمت خرید تضمینی گندم پس از گذشت ۶ ماه نیمه دوم سال هنوز اعلام نشده است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران […]

قاضی پور در موافقت با استیضاح وزیر جهاد کشاورزی مطرح کرد:

حجتی مسئول اعلام نکردن قیمت خرید تضمینی گندم

عضو کمیسیون صنایع و معادن با انتقاد از عملکرد وزیر جهاد کشاورزی گفت: قیمت خرید تضمینی گندم پس از گذشت ۶ ماه نیمه دوم سال هنوز اعلام نشده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)، نادر قاضی پور در جلسه استیضاح محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی گفت: چرا قیمت خرید تضمینی گندم که قرار بود در ابتدای مهرماه سال ۹۶ اعلام شود، تاکنون مشخص نشده و در این مسئله وزیر مسئول است.

وی افزود: سیب کشاورزان ارومیه در حال حاضر در سردخانه قرار داشته و با توجه به اینکه هر کیلو ۱۵۰۰ تومان قیمت تمام شده آن برای کشاورزان است، اما کیلویی ۷۰۰ تومان به فروش می رسد. چرا برای کشاورزان الگوی کشت تعریف نشده است؟ کشاورزان شرق استان اصفهان صدها سال زکات پرداخت کرده اند، اما در حال حاضر به دلیل بی لیاقتی مسئولان زکات بگیر شده اند!

وی با اشاره به وضعیت کشاورزان اصفهان طی ماه های گذشته، اظهار کرد: کشاورزان اصفهان در خیابان ها هستند، متاسفانه دولت در یکپارچه کردن زمین های کشاورزان اقدامی انجام نداده است. واگذاری دبیرخانه کارگروه تنظیم بازار از وزارت صنعت، معدن و تجارت به وزارت جهاد کشاورزی رفته است، اما نتیجه آن برعکس شده است.

قاضی پور با انتقاد از عدم تعیین تکلیف کارگزاران بیمه کشاورزی گفت: فارغ التحصیلان بسیاری تلاش های بسیاری کرده اند که در حال حاضر تکلیفی برای آنها مشخص نیست. دولت چرا اقدامی در جهت جلوگیری از واردات محصولات تراریخته به کشور انجام نمی دهد؟ تراریخته مشکل اصلی زیست محیطی بوده و کنترل واردات مورد توجه وزارت جهاد کشاورزی نیست.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه دولت چرا از واردات برنج به کشور جلوگیری نمی کند، خطاب به وزیر جهاد کشاورزی گفت: کشاورزان گیلان در شالیزارها گندم کاشته و همزمان واردات گندم به کشور انجام می شود. شما مرگ کشاورزان کشور را می خواهید! چرا برداشت کشت پنبه متوقف شده است؟ ایران زمانی رتبه اول را در کشت پنبه داشت، اما هم اکنون جزو وارد کنندگان پنبه محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه دولت هیچ برنامه ای برای محصولات پنبه ندارد، افزود: چرا بانک کشاورزی در دهستان های بزرگ شعبه نداشته و چرا عملکرد سازمان جنگل ها را رصد نمی کنید؟ متاسفانه تخریب جنگل ها انجام شده و محیط زیست کشور شرایط مناسبی ندارد.

قاضی پور با بیان اینکه استان گلستان در مقاطعی دچار خشکسالی شد، تصریح کرد: کشاورزان خسارت های بسیاری را متحمل شده اند، اما خسارت های آنان از طرف دولت جبران نگردید.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نماینده مردم ارومیه خطاب به وزیر جهاد کشاورزی گفت: چرا با زمین خواران صنعتی برخورد نشده و چرا قیمت شکر را کنترل نمی کنید؟ علت عدم تدوین و ارائه تهیه پیش نویس استقلال و ساماندهی در فرآورده های کشاورزی چیست؟ چرا اقداماتی درخصوص استفاده از فناوری های نوین در بخش کشاورزی صورت نگرفته و چرا مکمل ها و نهادهای آلوده به بخش شیلات تحویل داده شده است؟

وی تصریح کرد: چرا در سواحل دریای شمال و جنوب، پرورش ماهی انجام نمی شود؟ متاسفانه بارهای درخصوص این مسائل از وزیر سوال مطرح شده، اما پاسخی دریافت نشده است. مشکلات کشاورزان همچنان وجود دارد و وزارتخانه جهاد کشاورزی به وزارتخانه زمین خواری تبدیل شده است.