کمبود نهاده ها ۱۵۰ میلیون جوجه گوشتی را با خطر مواجه کرد
کمبود نهاده ها ۱۵۰ میلیون جوجه گوشتی را با خطر مواجه کرد

رییس اتحادیه مرغداران گوشتی در نامه ای به معاون اول رئیس جمهور: کمبود نهاده ها ۱۵۰ میلیون جوجه گوشتی را با خطر مواجه کرد رییس اتحادیه مرغداران گوشتی در نامه ای به معاون اول رئیس جمهور از وضعیت بازار نهاده ها و کمبود آن به عنوان خوراک اصلی طیور که جان بالغ بر ۱۵۰ میلیون […]

رییس اتحادیه مرغداران گوشتی در نامه ای به معاون اول رئیس جمهور:

کمبود نهاده ها ۱۵۰ میلیون جوجه گوشتی را با خطر مواجه کرد

رییس اتحادیه مرغداران گوشتی در نامه ای به معاون اول رئیس جمهور از وضعیت بازار نهاده ها و کمبود آن به عنوان خوراک اصلی طیور که جان بالغ بر ۱۵۰ میلیون قطعه جوجه گوشتی را با مخاطره مواجه کرده و مرغداران را در معرض نابودی قرار داده است، ابراز نگرانی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از تسنیم، عطاءاله حسن‌زاده، رییس هیات مدیره اتحادیه سراسری کشاورزی مرغداران گوشتی ایران با ارسال نامه ای به جهانگیری معاون اول ریاست جمهوری اظهار کرد:

به استحضار می‌رساند که در ماه‌های اخیر بیش از ۲۳ هزار مرغدار در اقصی نقاط کشور مواجه با افزایش سرسام‌آور قیمت نهاده‌ها شده‌اند. افزایش نرخ ارز بر این روند دامن زد و اعلام دولت دال بر تامین ارز با نرخ ۳۸۰۰ تومان نیز هیچ تاثیری بر روند افزایش قیمت‌ها نداشت.

متاسفانه در طی هفته‌های اخیر کمبود نهاده‌ها به خصوص ذرت و کنجاله سویا که خوراک اصلی طیور را تشکیل می‌دهد، جان بالغ بر ۱۵۰ میلیون قطعه جوجه گوشتی موجود در سالن‌های پرورش مرغ گوشتی را با مخاطره مواجه کرده و هستی هزاران مرغدار در معرض خطر نابودی قرار گرفته است.

متاسفانه تصمیمات غیرمنطقی و غیرکارشناسی برای تعیین قیمت مرغ در ستاد تنظیم بازار نیز ضربه عمیق‌تری بود که بر تن زخم خورده مرغداران وارد شد به طوری که امروز تولیدکنندگان بالغ بر ۱۲۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم مرغ زنده زیان می‌دهند.

از جنابعالی استدعا دارم که دستور فرمایید هر چه سریعتر و با جدیت به این وضعیت نابسامان در صنعت مرغ گوشتی رسیدگی شود و بار دیگر گوشزد می‌نماییم که کمبود و نبود اقلام اصلی خوراک طیور، صنعت را در آستانه لطمه‌ای جبران‌ناپذیر قرار داده است و می‌تواند امنیت غذایی آحاد مردم را در ماه‌های آتی با خطر مواجه نماید.

کمبود نهاده ها