تعیین وظایف مدیران مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در مقابله با تخریب و آلودگی خاک
تعیین وظایف مدیران مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در مقابله با تخریب و آلودگی خاک

با موافقت نمایندگان صورت گرفت؛ تعیین وظایف مدیران مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در مقابله با تخریب و آلودگی خاک نمایندگان مجلس، وظایف مدیران سازمان مناطق آزاد و ویژه اقتصادی را در مقابله با تخریب و آلودگی خاک مشخص کردند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)، نمایندگان مجلس در نشست علنی امروز (یکشنبه […]

با موافقت نمایندگان صورت گرفت؛

تعیین وظایف مدیران مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در مقابله با تخریب و آلودگی خاک

نمایندگان مجلس، وظایف مدیران سازمان مناطق آزاد و ویژه اقتصادی را در مقابله با تخریب و آلودگی خاک مشخص کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)، نمایندگان مجلس در نشست علنی امروز (یکشنبه ۱۰تیرماه) در جریان بررسی لایحه حفاظت از خاک با ماده ۱۳ این لایحه با ۱۱۳ رأی موافق، ۲۷ رأی مخالف و ۳ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۴ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

براساس ماده ۱۳ این لایحه، بهره برداران واحدهای تولیدی، صنعتی، خدماتی و معدنی که در مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی و شهرکها و نواحی صنعتی فعالیت می کنند، مکلف به رعایت مفاد این قانون می باشند.

تبصره ۱- مدیران سازمان های مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی موظفند در مواردی که آلودگی یا تخریب خاک از سوی سازمان یا وزارت به آنها اعلام می شود، آلودگی و تخریب را در چهارچوب مفاد این قانون برطرف نموده و گزارش اقدامات را حسب مورد به سازمان یا وزارت ارسال کنند.

تبصره ۲- شرکت های خدمات شهرک ها و نواحی صنعتی موضوع ماده (۵) قانون نحوه واگذاری مالکیت و اداره امور شهرک های صنعتی مصوب ۳۱/۰۲/۱۳۸۷ همکاری لازم را حسب مورد با سازمان یا وزارت در اجرای مفاد این قانون به عمل می آورند.