بازدید رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی از سازمان استان تهران
بازدید رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی از سازمان استان تهران

بازدید رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی از سازمان استان تهران رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی به همراه معاونینش طی بازدیدی از بخش های مختلف سازمان نظام مهندسی استان تهران و گفتگو با پرسنل و مدیران مربوطه به تشریح برنامه های ملی و اهداف کلان سازمان مرکزی پرداخت. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی […]

بازدید رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی از سازمان استان تهران

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی به همراه معاونینش طی بازدیدی از بخش های مختلف سازمان نظام مهندسی استان تهران و گفتگو با پرسنل و مدیران مربوطه به تشریح برنامه های ملی و اهداف کلان سازمان مرکزی پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)، شاهرخ رمضان نژاد، رییس سازمان نظام مهندسی و منابع طبیعی روز چهارشنبه ۱۲ دی ماه، در این دیدار با تاکید بر ضرورت هویت بخشی به اعضای سازمان و ایجاد بنیان های اثرگذار و ارتقادهنده گفت با توجه به قیمت بالای زمین در تهران و شهرستان های استان این شورا باید فعالان را به سمت کشاورزی «های تک» با ارزش افزوده مطلوب مانند گلخانه ها، تولید انواع بذرها وغیره سوق دهد.

همچنین واحدهای پرورش صنعتی دام سبک و نسل کشی از دام های پربازده و بهره ور به عنوان یک فعالیت ارزشمند اقتصادی کشاورزی می تواند در دستور کار و مورد حمایت شورا قرار گیرد.

وی با اشاره به ملزومات افزایش بهره وری که در اثر تعامل بیشتر نظام مهندسی با جهاد کشاورزی و کشاورزان استان قابل حصول است خواستار آن شد که با حضور سایر اعضای سازمان، تولیدات فعالان کشاورزی استان به رکوردهای ملی و کشاورزان پیشرو نزدیک و نزدیکتر شود.

مهارت و حرفه آموزی و ارتقای توانمندی اعضا در عملیات اجرایی واحدهای تولیدی از دیگر مواردی بود که مورد تاکید رییس سازمان مرکزی قرار گرفت و خواستار آن شد تا گروه های جهادی ارتقای بهروری و انتقال دانش فنی از اعضای سازمان ایجاد شود تا در سال زراعی آینده برخی از اعضا به عنوان حاصل اقدامات و روش های سازمان در زمره نمونه های تولیدکنندگان و فعالان شاخص قرار گیرند.

رمضان نژاد که ۴ دوره در سازمان استان به عنوان نایب رییس، رییس سازمان و عضو شورای مرکزی، فعالیت داشت، گفت: امیدوارم به زودی شاهد راه انداری دفاتر مهندسی و نصب تابلو دفاتر خدمات مشاوره مهندسی کشاورزی در استان باشیم.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به مسئولان و مدیران شورای نظام مهندسی استان توصیه کرد مباشرانه در تسهیل امور و کوتاه کردن زمان صدور یا تمدید مجوزها بپردازند و صدور مجوز را به مشکلات دیگر سازمان ها گره نزند تا سرمایه گذاران و فعالان بخش کشاورزی در همه زمینه ها ازجمله آب و خاک، پرورش ماهی در دریا، پرورش صنعتی دام سبک، توسعه کشت های گلخانه ای، ارتقای نظام زراعی کشور، استارتاپ ها و دیگر کسب و کارهای نو و فعالیت های خدماتی و بازرگانی حضور و مشارکت فعال داشته باشند.