معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از دستاوردهای گروه دانش بنیان ویوان بازدید کرد
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از دستاوردهای گروه دانش بنیان ویوان بازدید کرد

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از دستاوردهای گروه دانش بنیان ویوان بازدید کرد سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از فعالیت های گروه دانش بنیان ویوان، بازدید کرد. در این بازدید، میرزاده مدیر عامل این گروه با اشاره به اینکه سلامتی هر جامعه در گرو سلامتی غذای آن جامعه است، گفت: از […]

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از دستاوردهای گروه دانش بنیان ویوان بازدید کرد

سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از فعالیت های گروه دانش بنیان ویوان، بازدید کرد. در این بازدید، میرزاده مدیر عامل این گروه با اشاره به اینکه سلامتی هر جامعه در گرو سلامتی غذای آن جامعه است، گفت: از آنجایی که امروزه بخش اعظم غذای مصرفی جامعه از تولیدات دام و طیور نظیر گوشت، شیر، مرغ و تخم مرغ تامین می شود لذا گروه دانش بنیان ویوان با درک اهمیت این موضوع و دغدغه ارتقای سلامتی مردم جامعه، از سال ۱۳۸۵ فعالیت خود را آغاز کرده و توانسته است با تولید افزودنی ها و مکمل های خوراک دام و طیور گام های ارزشمندی در سالم سازی و دفع بیماری های موجود در خوراک دام و طیور بردارد.

وی در ادامه افزود: این شرکت همواره محصولات خود را با دو هدف ارتقای سلامتی محصولات دامی و افزایش سودآوری و بهره وری واحدهای دام و طیور طراحی و تولید نموده و در این مسیر توجه خاصی به تحقیقات علمی و پژوهشی داشته است و همکاری های گسترده ای را با دانشگاهها و مراکز علمی معتبر کشور دارد به طوری که تاکنون بیش از ٣۵ طرح علمی تحقیقاتی در مورد تولید محصولات جدید، کاربردها و اثرات آنها به انجام رسانیده است.

مدیر عامل این گروه دانش بنیان اضافه کرد: با توجه به اینکه مشتریان، محور اصلی تمامی فعالیت های گروه دانش بنیان ویوان هستند لذا این شرکت علاوه بر تحقیقات علمی در تولید محصولات، به فرآیندهای کسب و کار خود نیز نگاه علمی دارد و محصولات خود را طبق تحقیقات بازار و نیازسنجی مشتریان هدف، طراحی و تولید می کند و پس از آن از استراتژی ها و تاکتیک های علم بازاریابی در معرفی و عرضه ی محصولات خود بهره می برد.

میرزاده در ادامه با اشاره به محصولات این شرکت که در حوزه بافرها و مکمل های بافری، توکسین بایندرهای چند جزئی و تک جزئی، پلت بایندرهای آلی و معدنی و بستر حیوانات خانگی است، به تشریح فرآیند طراحی و تولید اولین توکسین بایندر چند جزئی داخلی با نام تجاری مگنوتوکس پرداخت و گفت: تاکنون محصولات مشابه عمدتاً از کشورهای اروپایی و آمریکا با قیمت های بسیار بالا وارد کشور می شدند و بسیاری از گاوداران و مرغداران قادر به تهیه و استفاده از این محصولات مهم و حیاتی نبودند. لذا تولید این محصول دانش بنیان تاثیر قابل توجهی در حذف سموم قارچی قطبی و غیر قطبی نظیر آفلاتوکسین، زیرالنون و اکراتوکسین در خوراک دام و طیور دارد و از انتقال این سموم به شیر و گوشت جلوگیری می کند و سلامتی را برای همگان به ارمغان می آورد.

در پایان این بازدید، ستاری، با اشاره به اهمیت فوق العاده محصولات دانش بنیان در سلامت خوراک دام و طیور و تاثیر آن در سلامتی جامعه، بر حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از خودکفایی کشور در تولید این محصولات تاکید کرد.