• شماره خبر : 48135
 • تاریخ انتشار : 25 فروردین 1399
 • پرینت این صفحه
 • قیمت های جدید دی و مونو کلسیم فسفات برای سال ۹۹ اعلام شد

  مجمع تولیدکنندگان دی و مونو ‌کلسیم فسفات با ارسال نامه ای به اعضای خود قیمت مصوب مونو و دی کلسیم فسفات را برای سال 1399 تعیین کرد.

  سعیدیان- مجمع تولیدکنندگان کلسیم فسفات -فسفر ایران

  مجمع تولیدکنندگان دی و مونو ‌کلسیم فسفات با ارسال نامه ای به اعضای خود قیمت مصوب مونو و دی کلسیم فسفات را برای سال ۱۳۹۹ تعیین کرد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران(اگنا)؛ محسن سعیدیان دبیرمجمع تولیدکنندگان دی و مونوکلسیم فسفات سراسر کشور، با توجه به افزایش حدود ۲۰ درصدی نرخ حقوق و دستمزد، افزایش ۱٫۵ درصدی نرخ هر کیلو گرم اسیدفسفریک قیمت های جدید مونو کلسیم فسفات و دی کلسیم فسفات را برای سال ۹۹ تعیین نمود.

  در این اطلاعیه آمده است: « با توجه به افزایش حدود ۲۰ درصدی نرخ حقوق و دستمزد، افزایش ۱٫۵ درصدی نرخ هر کیلو گرم اسیدفسفریک، افزایش بهای هر کیلوگرم پودر مصرفی، افزایش نرخ حمل و نقل و بالا رفتن هزینه سربار، پس از بررسی های مالی و محاسباتی لازم و محاسبه دقیق قیمت صورت گرفته است.»

  در بخش دیگری از این اطلاعیه تصریح شده است: «مقرر گردید نرخ فروش نقدی و واریزی هر کیلوگرم دی کلسیم فسفات با ۴ درصد افزایش به ۵۲٫۰۰۰ ریال و هر کیلوگرم مونوکلسیم فسفات با ۴ درصد افزایش ۶۱٫۵۰۰ ریال برای تولیدکنندگان و مونوکلسیم فسفات سراسر کشور ملاک عمل قرار گیرد.»

  متن نامه ارسالی به شرح ذیل می باشد:

  بسمه تعالی

  اعضاء محترم مجمع تولیدکنندگان دی‌کلسیم فسفات

  کلیه تولیدکنندگان محترم دی‌کلسیم فسفات سراسر کشور

  با سلام و احترام؛

  پیرو اطلاعیه شماره ۵۵۶۸/۹۹ مورخه ۹۹٫۰۱٫۲۰ این مجمع، به اطلاع کلیه تولیدکنندگان محترم دی و مونوکلسیم فسفات سراسر کشور می رساند که با توجه به افزایش حدود ۲۰ درصدی نرخ حقوق و دستمزد، افزایش ۱٫۵ درصدی نرخ هر کیلو گرم اسیدفسفریک، افزایش بهای هر کیلوگرم پودر مصرفی، افزایش نرخ حمل و نقل و بالا رفتن هزینه سربار، پس از بررسی های مالی و محاسباتی لازم و محاسبه دقیق قیمت تمام شده، مقرر گردید نرخ فروش نقدی و واریزی هر کیلوگرم دی کلسیم فسفات با ۴ درصد افزایش به ۵۲٫۰۰۰ ریال و هر کیلوگرم مونوکلسیم فسفات با ۴ درصد افزایش ۶۱٫۵۰۰ ریال برای تولیدکنندگان و مونوکلسیم فسفات سراسر کشور ملاک عمل قرار گیرد.

  1. از همکاران گرامی درخواست می گردد فارغ از اینکه منشاء تهیه اسید فسفریک کدام تولیدکننده باشد برای ایجاد امکان تنظیم بازار و پیشگیری از زیان احتمالی، نرخ های مصوب دقیقاً مورد عمل قرار گیرد.
  2. تأکید می گردد که اگر همکاری نرخ های مصوب را رعایت نکند، نشانگر این است که در پروسه تولید از مواد اولیه غیرمرغوب استفاده کرده است.
  3. لطفاً همکاران گرامی اطلاعیه فوق را عیناً به سمع و نظر مصرف کنندگان محترم نیز برسانند.

  با تشکر

  محسن سعیدیان

  دبیرمجمع تولیدکنندگان دی و مونوکلسیم فسفات سراسر کشور

  رونوشت:

  • جناب آقای مهندس میرصادقی – مدیریت محترم شرکت تعاونی تولیدکنندگان دی و مونوکلسیم فسفات آسیا- جهت اعلام به اعضاء.
  • کلیه مصرف‌کنندگان محترم اعم از اتحادیه‌ها، کارخانجات، مرغداری‌ها، دامداری‌ها و آبزی‌پروران.
  قیمت های جدید فسفات برای سال ۹۹
  قیمت های جدید فسفات برای سال ۹۹


  دیدگاه بگذارید

  avatar
    عضویت  
  Notify of