• شماره خبر : 50142
 • تاریخ انتشار : 31 اردیبهشت 1399
 • پرینت این صفحه
 • مرغ های خوش شانس آمریکا با سقوط تقاضا برای تخم مرغ از قفس پریدند

  با بسته شدن کشتارگاه ها و آسیب دیدن زنجیره عرضه مواد غذایی، بسیاری از کشاورزان آمریکایی دام و مرغ های خود را معدوم می کنند چون هیچ بازاری برای این حیوانات، هیج غذایی برای نگهداری آنها و هیچ پولی برای غذا دادن به آن ها ندارند.

  اخبار بین المللی؛

  مرغ های خوش شانس آمریکا با سقوط تقاضا برای تخم مرغ از قفس پریدند


  با بسته شدن کشتارگاه ها و آسیب دیدن زنجیره عرضه مواد غذایی، بسیاری از کشاورزان آمریکایی دام و مرغ های خود را معدوم می کنند چون هیچ بازاری برای این حیوانات، هیج غذایی برای نگهداری آنها و هیچ پولی برای غذا دادن به آن ها ندارند.  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)؛به نقل از رویترز،حدود ۱۰۰۰ مرغ خوش شانس آمریکایی از یک مزرعه در ایالت آیووا که پرندگان خود را به خاطر کاهش تقاضا برای تخم مرغ در اثر شیوع ویروس کرونا معدوم می کرد فرار کرده و با دو هواپیما به یک منطقه حفاظت شده در کالیفرنیا برده شدند.

  با بسته شدن کشتارگاه ها و آسیب دیدن زنجیره عرضه مواد غذایی، بسیاری از کشاورزان خوک ها و مرغ های خود را معدوم می کنند چون هیچ بازاری برای این حیوانات، هیج غذایی برای نگهداری آنها و هیچ پولی برای غذا دادن به آن ها ندارند.

  «انیمال پلیس» نام یک خیریه برای حفاظت از حیوانات اهلی است که هفته گذشته این مرغ های آمریکایی را از مزرعه ای در آیووا نجات داد. مالک این مزرعه ۱۴۰,۰۰۰ پرنده خود را به خاطر شیوع ویروس کرونا معدوم کرده است.

  این خیریه معمولاً حیوانات را از سراسر ایالت کالیفرنیا با کامیون به پناهگاه خود درکالیفرنیای شمالی می‌رساند ولی توانسته با دریافت کمکهایی محدوده فعالیت خود را به میدوست هم برساند. این گروه پس از آزمایش شرایط سلامتی پرندگان، آنها را به کشاورزان دیگر می‌سپارد.

  قیمت تخم مرغ در آغاز تعطیلی های اعمال شده توسط دولت در ماه مارس و هجوم مردم به فروشگاه ها افزایش یافت ولی بعد به سرعت پایین آمد. اطلاعات وزارت کشاورزی آمریکا نشان می‌دهد یک دوجین تخم مرغ در روز جمعه ۸۹ سنت قیمت داشت در حالی که قیمت آن در دهم آوریل ۲٫۸۳ دلار بود.

  کن کلیپن، رئیس انجمن ملی کشاورزان تخم مرغ در آمریکا می گوید حدود ۲۲ درصد از این تخم‌مرغ ها به رستوران ها، هتل ها و سایر خدمات غذایی می روند.

  وی گفت:« وقتی ۲۲ درصد از بازار خود را از دست می دهید بسیار دردناک است. این اتفاق همین حالا افتاده است».


  دیدگاه بگذارید

  avatar
    عضویت  
  Notify of