امارات ۴۵۰۰ گاو شیرده از اروگوئه خریداری کرد
امارات ۴۵۰۰ گاو شیرده از اروگوئه خریداری کرد

اخبار بین المللی؛ امارات ۴۵۰۰ گاو شیرده از اروگوئه خریداری کرد در حالی که شیوع ویروس کرونا در زنجیره تأمین جهانی اختلال ایجاد کرده است، امارات متحده عربی به منظور تقویت امنیت غذایی خود ۴۵۰۰ گاو شیرده را از اروگوئه خریداری کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) ؛ به نقل از بلومبرگ، […]

اخبار بین المللی؛

امارات ۴۵۰۰ گاو شیرده از اروگوئه خریداری کرد
در حالی که شیوع ویروس کرونا در زنجیره تأمین جهانی اختلال ایجاد کرده است، امارات متحده عربی به منظور تقویت امنیت غذایی خود ۴۵۰۰ گاو شیرده را از اروگوئه خریداری کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) ؛ به نقل از بلومبرگ، در حالی که شیوع ویروس کرونا در زنجیره تأمین جهانی اختلال ایجاد کرده است، امارات متحده عربی به منظور تقویت امنیت غذایی خود ۴۵۰۰ گاو شیرده را از اروگوئه خریداری کرد.

یک روزنامه دولتی امارات گزارش داد: محموله گاو نژاد هلشتاین اولین مورد از بسیاری موارد دیگر است.

وزیر امنیت غذایی امارات گفت: این اقدام یک گام عالی در تقویت تلاش های کشور برای افزایش تولید داخلی است.


امارات متحده عربی و سایر کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس بخش عمده ای از مواد غذایی خود را وارد می کنند، بیشتر به دلیل اینکه آب و هوای خشک آنها باعث می شود که تولید محصولات زراعی و دامی دشوار باشد.

این کشورها همچنین برای تکمیل جمعیت خود به تولیدات پزشکی ، مصرفی و صنعتی در خارج از کشور وابسته هستند.

دولت امارات از زمان انتشار ویروس کرونا در سراسر جهان اقدامات بسیاری را برای اطمینان از دسترسی بی وقفه به منابع انجام داده است.

یک شورای امنیت غذایی تلاش های این کشور، از جمله انبار کردن کالاهای اساسی را هماهنگ می کند. این کشور همچنین برای کاهش وابستگی به واردات به دنبال تولید برنج است.