• شماره خبر : 54003
 • تاریخ انتشار : 27 مرداد 1399
 • پرینت این صفحه
 • کرونا هم مانع از صادرات گوشت مرغ روسیه نشد

  در طول همه گیری Covid-19 علاوه بر ثبات تقاضا در بازار داخلی روسیه، صادرات گوشت مرغ این کشور هم همچنان بدون چالش در حال انجام است.

  صادرات مرغ روسیه

  در طول همه گیری Covid-19 علاوه بر ثبات تقاضا در بازار داخلی روسیه، صادرات گوشت مرغ این کشور هم همچنان بدون چالش در حال انجام است.

  به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از نشریه آل ابوت فید؛ گالینا بابیلوا رئیس اتحادیه تولیدکنندگان طیور روسیه اعلام داشته است: این کشور در سال ۲۰۲۰، روسیه ۳۰۰ هزار تن گوشت مرغ صادر خواهد کرد که تقریبا ۱۰۰ هزار تن بیشتر از سال قبل میلادی است.

  روسیه در نیمه اول سال جاری ۱۴۷.۶۰۰ تن گوشت مرغ صادر کرده است، در حالی که آمار صادرات در ۶ ماهه نخست سال ۲۰۱۹ فقط ۸۱.۹۰۰ تن بود.

  در سال جاری میلادی حجم صادرات روسیه به کشورهای حوزه CIS (کشورهای مستقل مشترک المنافع) رشد چشمگیری داشته است.

  حدود ۶۳٪ از صادرات این کشور به ۲۴ کشور از جمله چین، ویتنام، عربستان سعودی، صربستان و سایر کشورها انجام شده است. روسیه همچنین در حال صادرات طیور به ۸ کشور در منطقه کشورهای مشترک المنافع است.

  روسیه در سال ۲۰۲۰ به سطح خودکفایی در تولید گوشت مرغ به میزان ۱۰۱.۴٪ رسید که بالاترین میزان در بین گوشت های تولیدی دیگر بود.

  میزان تولید گوشت مرغ روسیه در حال حاضر ۵.۱۱ میلیون تن (وزن کشتار) می باشد، این رقم برای سال ۲۰۱۹میلادی برابر با ۵.۰۱ میلیون تن بود.

  به گفته بابیلوا حتی تقاضای بازار داخلی روسیه هم تحت تاثیر کرونا قرار نگرفت و میزان کل خرده فروشی در مارس ۵۳۰،۰۰۰ تن ، در ماه آوریل ۵۱۴،۰۰۰ تن ، در ماه می ۵۳۰،۰۰۰ تن و در ماه ژوئن ۵۱۷،۰۰۰ تن بوده است.


  کلید واژه ها:
  , , ,

  دیدگاه بگذارید

  avatar
    عضویت  
  Notify of