کشتی حامل ۵۸۰۰ گاو شیری در نزدیکی ژاپن غرق شد+ تصویر
کشتی حامل ۵۸۰۰ گاو شیری در نزدیکی ژاپن غرق شد+ تصویر

یک کشتی صادراتی گاو زنده حامل ۵۸۰۰ گاو شیری و ۴۳ خدمه در مسیر نیوزیلند به چین غرق شد. کشتی Gulf Livestock 1 شب گذشته در هوای شدید طوفانی، در سواحل جزیره جنوبی ژاپن به زیر آب فرو رفت.

یک کشتی صادراتی گاو زنده حامل ۵۸۰۰ گاو شیری و ۴۳ خدمه در مسیر نیوزیلند به چین غرق شد. کشتی Gulf Livestock 1 شب گذشته در هوای شدید طوفانی، در سواحل جزیره جنوبی ژاپن به زیر آب فرو رفت.

به گزارش واحد بین الملل پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران(اگنا) به نقل از وال استریت ژورنال؛ یکی از خدمه این کشتی، توسط گارد ساحلی ژاپن پس از اینکه جلیقه نجات به تن کرده بود و از داخل کشتی به بیرون پریده بود، از آب به بیرون کشیده شد.

جستجو برای کشتی و بقیه خدمه همچنان ادامه دارد، اما تاکنون مقامات هیچ نشانه ای از آنها پیدا نکرده اند.

برنامه های صادرات گاو به حالت تعلیق درآمد

هواپیمای نیروی دریایی ژاپن، یک خدمه فیلیپینی را که جلیقه نجات بر تن داشت و از داخل آب دست تکان می داد را شناسایی کردند. بقیه خدمه متشکل از ۳۸ فیلیپینی ، ۲ استرالیایی و ۲ نیوزیلندی بودند که هنوز خبری از آنها نیست.

وزارت صنایع نیوزیلند (MPI) برنامه صادرات گاو را به طور موقت به حالت تعلیق در آورده است.

این کشتی در ۱۴ آگوست در یک سفر ۱۷ روزه از Napier نیوزلند به مقصد  جینگ تانگ چین حرکت کرد. بر اساس گزارش ها، این کشتی چهارشنبه شب (۱۲ شهریور ۹۹) به وقت محلی به دلیل از دست دادن یک موتور و همینطور با ضربه شدیدی یک موج عظیم، سیگنال اضطراری خود را به صدا در آورده بود.

جستجو در مجاورت منطقه Typhoon Maysak  ژاپن همچنان در حال انجام است، آخرین گزارش ها حاکی از آن است که این طوفان با سرعت ۱۳۰ مایل در ساعت، در رده طوفان  های سطح ۴ طبقه بندی شده است.

گارد ساحلی ژاپن اعلام کرد که «سارنو ادواردو» یک افسر ارشد ۴۵ ساله فیلیپینی از خدمه کشتی مذکور را هنگام گشت زنی نجات داده است.

سخنگوی گارد ساحلی گزارش داد که ادواردو گفته موتور کشتی قبل از برخورد با موج از کار افتاده بود و در برخورد با موج سهمگین کشتی کاملا غرق گردید و به زیر آب فرو رفت. وی افزود که هنگام واژگون شدن کشتی، به خدمه دستور داده شد که جلیقه نجات بپوشند.

ادوارودو گفت که او به درون آب پریده و قبل از اینکه نجات پیدا کند هیچ خدمه دیگری را مشاهده نکرده است.

وزیر کشاورزی نیوزلند پاسخ داد

دیمین اوکانر، وزیر کشاورزی نیوزیلند گفت که او منتظر به روزرسانی وضعیت پیش آمده است.

وی افزود: من بسیار امیدوارم که همه خدمه در امنیت باشند. فکر من با خانواده آنها است ؛ این زمان بسیار سختی برای آنها خواهد بود.

مقامات وزارت صنایع نیوزلند در حال همکاری نزدیک با وزارتخانه های امور خارجه و تجارت و صادرات هستند.

Gulf Livestock 1  یک کشتی باری با پرچم پاناما به طول ۱۳۹ متر است که در سال ۲۰۰۲ ساخته شده و تقریباً ۱۲ هزار تن وزن دارد. گروه حقوق حیوانات با نام SAFE NZ  در شبکه اجتماعی خود اعلام کرده است : «این حادثه خطرات حمل و نقل حیوانات زنده را بیش از پیش پر رنگ می کند.»

در ادامه این شبکه اجتماعی عنوان شده است: «این یک بحران واقعی است و افکار ما با خانواده ۴۳ خدمه مفقود شده در کشتی است. اما سوالاتی از جمله اینکه چرا این تجارت مجاز است هنوز جای تامل دارد».