• شماره خبر : 54792
 • تاریخ انتشار : 17 شهریور 1399
 • پرینت این صفحه
 • سخنگوی جهادکشاورزی چرا سخن نمی‌گوید!

  از روزی که وزیر جهادکشاورزی طی حکمی «محمد مهدی برومندی» را به‌عنوان مشاور و سخنگوی وزارت جهادکشاورزی منصوب کرد بالغ بر یک ماه می‌گذرد. در این وادی این‌که حداقل انتظار می‌رفت تا در هفته جاری که مقارن با هفته دولت است سخنگوی وزارت جهادکشاورزی رخ بنمایاند و از برنامه‌‌ها و افتتاح‌های پروژه‌های بخش کشاورزی سخن بگوید، اما تا به‌امروز این اتفاق نیفتاده است؟!

  محمد رضا جمشیدی روزنامه نگار

  یادداشت؛

  سخنگوی جهادکشاورزی چرا سخن نمی‌گوید!

  از روزی که وزیر جهادکشاورزی طی حکمی «محمد مهدی برومندی» را به‌عنوان مشاور و سخنگوی وزارت جهادکشاورزی منصوب کرد بالغ بر یک ماه می‌گذرد.


  در حکم کاظم خاوازی آمده است که انتظار می‌رود ضمن تعامل و همکاری با معاونین، رؤسای سازمان‌های ستادی و استانی و رسانه‌های جمعی نسبت به پاسخگویی و تبیین سیاست‌ها، برنامه‌‌ها و اهداف و خط مشی‌های جهادکشاورزی اقدام نمایید.


  نکته جالب توجه در این وادی این‌که حداقل انتظار می‌رفت تا در هفته جاری که مقارن با هفته دولت است سخنگوی وزارت جهادکشاورزی رخ بنمایاند و از برنامه‌‌ها و افتتاح‌های پروژه‌های بخش کشاورزی سخن بگوید، اما تا به‌امروز این اتفاق نیفتاده است؟!


  مسأله حایز اهمیت دیگر این‌‌که تا همین چند هفته پیش سرپرست وقت روابط‌عمومی جهادکشاورزی با وجود آنکه رسماً سخنگوی وزارتخانه نبود، اما همواره پاسخگوی رسانه‌ها بود.


  حضور رسانه‌ای و قوی سرپرست وقت روابط‌عمومی در جریان واردات گندم، آتش‌سوزی جنگل‌ها، موضوع نهاده‌‌ها و بحث وقف دماوند به‌گونه‌ای بود که افکار عمومی به پاسخگو بودن جهادکشاورزی در آن مقطع بسیار امیدوار شده بودند.


  اما امروز که حدود ۳ هفته از انتصاب سخنگوی جهادکشاورزی می‌گذرد در عمل نه گفت‌وگویی با رسانه‌ها انجام شده، نه موضوعی از سوی سخنگو به‌صورت گزارش ارایه شده، نه در برنامه‌ای شاهد و ناظر حضورش بوده‌ایم، به‌گونه‌ای که به نظر می‌رسد در این بخش برخلاف معاونان وزیر جهادکشاورزی که در آخرین هفته دولت بسیار پرتلاش پاسخگوی اصحاب رسانه و ارایه گزارش عملکردها هستند، به نوعی شاهد سکوت غیرمنطقی رسانه‌ای از سوی سخنگو هستیم.


  به راستی خاوازی، برومندی را به قصد سخنگویی برگزیده یا خود را پشت این نام و عنوان پنهان کرده تا در گلوگاه‌ها او را جلو بیاندازد و همین ارتباط نصفه و نیمه‌ای که در طول ماه‌های گذشته با رسانه‌ها ایجاد کرده را کمرنگ‌تر کند.


  حاضر نشدن خاوازی برای دیدار با خبرنگاران در روز خبرنگار حاکی از همین روحیه محافظه‌کاری او دارد که با انتخاب سخنگویی که هنوز لب به سخن نگشوده، تصور رسانه گریزی وزیر جهادکشاورزی را القا می‌کند.


  شاید هم وزیر جهادکشاورزی برومندی را منصوب کرد تا سرپرست جدید روابط عمومی را از مواجهه با رسانه‌ها معاف کرده باشد، به هرحال در آینده‌ای نه چندان دور پاسخ همه این پرسش‌ها آشکار خواهد شد.


  دیدگاه بگذارید

  avatar
    عضویت  
  Notify of