• شماره خبر : 54905
 • تاریخ انتشار : 22 شهریور 1399
 • پرینت این صفحه
 • قیمت تمام شده کنونی گوشت مرغ منجمد کیلویی ۴۳ هزار و هفتصد تومان می باشد

  بر اساس برآورد هزینه تولید صورت گرفته توسط انجمن شرکتهای زنجیره ای تولید گوشت مرغT با احتساب دلار آزاد، قیمت تمام شده هرکیلو گوشت مرغ منجمد 437.228 ریال می باشد.

  براساس برآورد هزینه تولید صورت گرفته توسط انجمن شرکتهای زنجیره ای تولید گوشت مرغ، با احتساب دلار آزاد، قیمت تمام شده هرکیلوگوشت مرغ منجمد ۴۳۷٫۲۲۸ ریال می باشد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران(اگنا)؛ انجمن شرکتهای زنجیره ای تولید گوشت مرغ با ارسال جزییات جدول محاسبه اقلام مصرفی برای تولید هر کیلو مرغ گوشت منجمد را اعلام نمود.

  بنا بر این گزارش این محاسبه ی قیمت در روز ۲۰ شهریور ماه سال ۱۳۹۹ محاسبه گردیده و بر اساس آن با توجه به اقلام و نهاده های مصرفی در واحد های پرورشی قیمت تمام شده هرکیلو گوشت مرغ منجمد بدون سود در شرکتهای زنجیره ای ۳۷۴٫۳۱۱ ریال و با اعمال ۱۲ درصد سود معادل ۴۱۹٫۲۲۸ ریال (درب کشتارگاه) می باشد.

  بر اساس همین محاسبه قیمت تمام شده گوشت مرغ زنده بدون احتساب سود و تحویل درب مرغداری کیلویی ۲۹۷٫۰۷۲، گوشت مرغ منجمد کیلویی ۴۳۷٫۲۲۸ ریال برای مصرف کننده نهایی تمام خواهد شد.

  شایان ذکر است در این محاسبه سن پرورش، ضریب تبدیل، تلفات دوره پرورش و افت کشتار بر مبنای استاندارد شرکتهای زنجیره ای محاسبه گردیده که بصورت معمول پایین تر از واحدهای مرغداری معمولی است.

  در انتها این انجمن با ذکر این نکته که با تامین کافی و به موقع نهاده ها در بازار رقابتی می توان به قیمت های رقابتی دست پیدا کرد خواستار تامین به موقع این نهاده ها در سطح واحدهای پرورشی شد.


  دیدگاه بگذارید

  avatar
    عضویت  
  Notify of