اختصاص اعتبار به سازمان‌های حفظ نباتات کشور و مدیریت و برنامه‌ریزی استان اصفهان
اختصاص اعتبار به سازمان‌های حفظ نباتات کشور و مدیریت و برنامه‌ریزی استان اصفهان

با موافقت دولت انجام شد؛ اختصاص اعتبار به سازمان‌های حفظ نباتات کشور و مدیریت و برنامه‌ریزی استان اصفهان ۷۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه‌ای به منظور جلوگیری از نشت و نفوذ آفت‌کش‌های شیمیایی به آب و جلوگیری از ایجاد آلودگی آب و خاک و منابع زیرزمینی به سازمان‌های حفظ نباتات کشور و مدیریت و برنامه ریزی […]

با موافقت دولت انجام شد؛

اختصاص اعتبار به سازمان‌های حفظ نباتات کشور و مدیریت و برنامه‌ریزی استان اصفهان

۷۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه‌ای به منظور جلوگیری از نشت و نفوذ آفت‌کش‌های شیمیایی به آب و جلوگیری از ایجاد آلودگی آب و خاک و منابع زیرزمینی به سازمان‌های حفظ نباتات کشور و مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان اختصاص یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)؛ به نقل از ایانا، با تصویب دولت، مبلغ ۷۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه‌ای به منظور جلوگیری از نشت و نفوذ آفت‌کش‌های شیمیایی پرخطر و امحاء سموم شیمیایی خطرناک موجود در انبارهای ۱۹ استان کشور و جلوگیری از ایجاد آلودگی آب و خاک و منابع زیرزمینی و بروز خطرات احتمالی به وزارت جهاد کشاورزی (سازمان حفظ نباتات کشور) اختصاص یافت.

هیأت وزیران همچنین با اختصاص مبلغ ۷۰ میلیارد ریال اعتبار تملک دارایی‌های سرمایه‌ای به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اصفهان، برای اجرای پروژه‌های پیشگیرانه و کنترل سیلاب به منظور مدیریت خطرپذیری و کاهش خسارات وارده به بخش کشاورزی بر اثر وقوع مخاطرات طبیعی و نیز اجرای طرح مرمت و بازسازی ۶۰ رشته قنات در شهرستان‌های برخوار، شاهین شهر و میمه در این استان موافقت کرد.

همچنین به موجب مصوبات فوق، سازمان‌های یاد شده موظف شدند ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام عملیات‌های مذکور، گزارش عملکرد اعتبارات تخصیص یافته را هر سه ماه به سازمان‌های برنامه و بودجه کشور و مدیریت بحران کشور ارسال کنند.

تقدیر هیأت دولت از کارگران و معلمان کشور

در ادامه جلسه، وزارت آموزش و پرورش به مناسبت دوازدهم اردیبهشت و روز معلم، از اقدامات این وزارتخانه و فعالیت‌های مدیران مدارس و معلمان در دوران شیوع کرونا و ممنوعیت آموزش حضوری، گزارشی به هیأت وزیران ارایه کرد.

بنابر این گزارش، واکنش معلمان در قبال تعطیلی مدارس و پدیده جدید و غیرمنتظره کرونا سریع، خلاقانه و دلسوزانه بوده است و در پرتو تلاش و اهتمام مسئولانه معلمان شعار «آموزش تعطیل نیست» محقق شد، اگر چه تجربه یک سال آموزش در شرایط کرونا بار دیگر بر نقش غیرقابل جایگزینی مدرسه و معلم تأکید کرد.

هیأت وزیران با تبریک روز معلم به همه معلمان، از خدمات ارزنده و مسئولانه آنان در شرایط سخت کرونا و مراقبت از تحصیل دانش­‌آموزان قدردانی کرد.

اعضای دولت همچنین ضمن گرامیداشت روز کارگر، از زحمات این قشر زحمتکش نیز قدردانی کردند.

نحوه ابلاغ اعتبار برای خرید تضمینی آب استحصالی و پساب تصفیه شده از بخش غیردولتی

هیأت وزیران در ادامه با هدف فراهم نمودن امکان استفاده از اعتبارات مندرج در قانون بودجه سال ۱۳۹۸ برای خرید تضمینی آب استحصالی و پساب تصفیه شده از بخش غیردولتی، با اصلاح مصوبه های مربوط به نحوه واگذاری اعتبارات مذکور موافقت کرد.