• شماره خبر : 64278
 • تاریخ انتشار : 27 اردیبهشت 1400
 • پرینت این صفحه
 • علیرغم مشکلات موجود ناشی از کرونا بانک کشاورزی سال موفق را پشت سر گذاشت

  خدا رحمی مدیرعامل بانک کشاورزی در نشست تخصصی با رسانه‌های تخصصی بخش کشاورزی با مثبت اعلام کردن عملکرد بانک کشاورزی اعلام داشت در بسیاری از مولفه‌های بانکداری اعم از جذب سرمایه و اعطای خطوط اعتباری برای زیر ساخت های بخش کشاورزی حتی از برنامه های پیش بینی شده جلوتر بودیم.

  خدا رحمی مدیرعامل بانک کشاورزی در نشست تخصصی با رسانه‌های تخصصی بخش کشاورزی با مثبت اعلام کردن عملکرد بانک کشاورزی اعلام داشت در بسیاری از مولفه‌های بانکداری اعم از جذب سرمایه و اعطای خطوط اعتباری برای زیر ساخت های بخش کشاورزی حتی از برنامه های پیش بینی شده جلوتر بودیم.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی و صنایع غذایی ایران(اگنا)؛ روح اله خدارحمی صبح روز دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه و همزمان با روز ارتباطات و روابط عمومی در دیدار با اصحاب رسانه های تخصصی بخش کشاورزی ضمن اعلام مطلب فوق افزود:تکمیل زنجیره های تولید و کیفی شدن تولید بخش کشاورزی محور اصلی فعالیت های بانک کشاورزی است.

  وی افزود: وظیفه ذاتی و سازمانی بانک کشاورزی، حمایت از بخش کشاورزی است، با در نظر گرفتن اولویت ها و نیازهای بخش و با ارائه راهبردها و رویکردهایمان در سالهای اخیر توانستیم تا حدود زیادی از عهده وظایف خود بر آییم.

  خدا رحمی افزود: تامین اعتبار در خصوص بذور گواهی شده، احیای مرغ لاین، مکانیزاسیون و نیازهای عمده کشاورزی، طرح های صنایع تبدیلی و کالاهای کشاورزی صادراتی نظیر پسته و کشمش از فعالیت های عمده اعتباری بانک کشاورزی در سال گذشته بود.

  وی در خصوص تامین اعتبار جهت مکانیزاسیون افزود: سال گذشته هدفگذاری ما بر اعطای ۲۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به این بخش بود که میزان اعتبار تخصیص داده شده تا ۳۱۰۰ میلیارد تومان رسید که از برنامه های خود جلوتر عمل کردیم.

  وی با اشاره به نقش رشد ارزش افزوده بخش کشاورزی در اقتصاد کشور و تأمین امنیت غذایی مردم، عملکرد بانک کشاورزی در سال ۱۳۹۹ را مثبت ارزیابی و خاطرنشان کرد: علیرغم وجود مشکلات به ویژه مشکلات ناشی از شیوع بیماری کرونا، سال موفقی راپشت گذاشتیم و برنامه های بانک کشاورزی در حوزه های مختلف از جمله تجهیز منابع، پرداخت تسهیلات ،بانکداری الکترونیک، واگذاری املاک،بهینه سازی شبکه شعب، و … محقق شد.

  خدارحمی با اشاره به روند افزایش منابع بانک کشاورزی در چارچوب مقررات مصوب شورای پول اعتبار میزان منابع این بانک را بیش از ۱۶۰۰هزارمیلیارد ریال اعلام کرد و یادآورشد:این میزان منابع امکانات و توان این بانک برای پرداخت اعتبار به بخش کشاورزی را افزایش خواهد داد.

  وی جریان پرداخت تسهیلات بانک کشاورزی را مثبت ارزیابی کرد و از رشد۳۸ درصدی پرداخت تسهیلات در سال۱۳۹۹ خبرداد و افزود: برنامه پرداخت تسهیلات این بانک در سال جاری مبلغ۷۷۰هزارمیلیارد ریال است که تا ۲۵ اردیبهشت ماه ۷٫۸درصد این برنامه به مبلغ ۵۹۷۹۵ میلیارد ریال محقق شده است.

  مدیرعامل بانک کشاورزی در بخش دیگری از سخنانش به راه اندازی سامانه بازارگاه نهاده های کشاورزی به عنوان یک سامانه تجارت الکترونیک در مقیاس ملی اشاره و خاطر نشان کرد: این سامانه با هدف ارتقای قابلیت های آن همواره در حال به روزرسانی است.

  خدارحمی با اشاره به  نقش بانک کشاورزی در خدمات بانکداری بین المللی اضافه کرد: بخش قابل ملاحظه ای از تراکنش های مالی بین المللی برای تأمین نهاده های کشاورزی و دارو  با تلاش شبانه روزی کارکنان حوزه بین الملل این بانک صورت گرفته است.


  کلید واژه ها:
  ,

  دیدگاه بگذارید

  avatar
    عضویت  
  Notify of