• شماره خبر : 65086
 • تاریخ انتشار : 17 خرداد 1400
 • پرینت این صفحه
 • کشف سفره آب زیرزمینی عظیم در ایران

  محسن بیدی، روزنامه‌ نگار با انتشار فیلمی اینستاگرام خود نوشت شرح یک خبر خوب…. در میان اخبار مایوس کننده این روزها ناگهان خبر بسیار خوبی که امید و زندگی بهمراه دارد هم بگوش رسید که این خبر مهم مربوط میشود به شناسایی یکی از بزرگترین سفره های آب زیر زمینی آب جهان در ایران است.

  یادداشت:

  کشف سفره آب زیرزمینی عظیم در ایران

  محسن بیدی، روزنامه‌ نگار با انتشار فیلمی در اینستاگرام خود نوشت شرح یک خبر خوب…. در میان اخبار مایوس کننده این روزها ناگهان خبر بسیار خوبی که امید و زندگی بهمراه دارد هم بگوش رسید که این خبر مهم مربوط میشود به شناسایی یکی از بزرگترین سفره های آب زیر زمینی آب جهان در ایران است.

  اما امروز در یک نشست، گزارش کارشناسان را شنیدم که این موضوع با آزمایش های صورت گرفته به قطعیت رسیده است. یک سفره آب زیر زمینی که از کوههای هندوکش و از طریق منطقه سیستان وارد ایران می شود و پس از طی کردن منطقه کویری ایران، به خلیج فارس و دریای عمان می ریزد.

  عظمت این سفره آبی که به شکل رود در عمق ١٠٠٠ متری زمین در جریان است، اکنون کل مصرف آب شرب کشور طبق آمار سال ١٣٩۶ حدود ٧ میلیارد متر مکعب است. اما به لطف خدای مهربان این سفره زیر زمینی به تنهایی بیشتر از ١٠٠٠ میلیارد متر مکعب آب سالم و شیرین در خود جای داده است.

  یعنی معادل حدود ١٧٣ سال مصرف آب شرب کل ایران. برای این خبر خوب خوشحالیم و امیدواریم که با درایت برای مردم این سرزمین استفاده شود.


  کلید واژه ها:

  5
  دیدگاه بگذارید

  avatar
    عضویت  
  Notify of
  Zohreh
  Guest
  Zohreh

  شکرا لله الحمد لله رب العالمین

  حسین خلیلی
  Guest
  حسین خلیلی

  همین موضوع کشف سفره اب زیر زمینی رو ؛ مسئولین و مدیران سازمان اب در سال ۹۷ کذب محض دونستن و گفتن دروغ و محاله . حالا چجوری دوباره همون خبر رو پخش میکنند

  مهدی حیدری نسب
  Guest
  مهدی حیدری نسب

  با سلام بنده با انتشار این گونه اخبار به شدت مخالفم. اصولاً وجود سفره آب زیرزمینی با این ویژگی ها، نه پایه علمی داره و نه منطقی است. که سفره آب زیرزمینی از کوههای هندوکش افغانستان شروع بشه و به خلیج فارس بریزه. اصولاً وجود سفره آب زیرزمینی فقط میتونه در یک ساختار یا سازند زمین شناسی وجود داشته باشه نه اینکه از بلوک هلمند با ساختار زمین شناسی مجزا شروع بشه و از کوههای شرق ایران، کویر و زاگرس بگذره و به خلیج فارس بریزه. اولاً توی هیچ کجای دنیا تا به حال مثل این سفره آب زیرزمینی وجود… Read more »

  بهرام
  Guest
  بهرام

  شیب زمین، شرقی غربی نیست، شیب زمین، شمال به جنوب است. کوه‌های هندوکش، حتما، منشاء و منبع آبهای بسیار فراوانی است، حتماً مقادیر بسیار زیادی از آن آب‌ها، در جریان رودهای عظیم زیر زمینی، در محلی، دریاچه‌های عظیمی را شکل می‌دهند، و سفره‌های عظیم آب شیرین در اعماق حدود ۱۰۰۰متر، اما این سفره‌های آب دشت کویر، و دشت لوت ما، ربطی به کوههای هندوکش نمیتوان داشته باشد. اگر قرار باشد که رودهای سفره‌ای زیرزمینی هندوکش، به سمت دریای عمان و دریای هند حرکت کند، که می‌کند، محل اتصال آن به دریا، دشت گجرات هند، یا حداکثر خور کراچی است، آنچه… Read more »

  محمدپارسا
  Guest
  محمدپارسا

  با سلام
  عین همین مطالب و جملات در ۵ آذر ۹۷ نیز از آقای بیدی گزارش شده است.
  آیا جدیداً اتفاقی افتاده یا همان مظالب قبلی بازتکرار شده است؟