اگر بجای انتقام از مدیران عامل تعاون روستایی بر انتقاد آن ها توجه می نمودند امروز شاهد نابسامانی ها نبودیم
اگر بجای انتقام از مدیران عامل تعاون روستایی بر انتقاد آن ها توجه می نمودند امروز شاهد نابسامانی ها نبودیم

اگر بجای انتقام از مدیران عامل تعاون روستایی بر انتقاد آن ها توجه می نمودند امروز شاهد نابسامانی ها نبودیم

سعید سلطانی سروستانی مدیرعامل سابق اتحادیه مرکزی دامداران کشور در پی انتشار فوتونیوز اگنا در خصوص «بازنشستگی محمد علی طهماسبی» با ارسال متنی به اگنا در این خصوص واکنش نشان داد.

متن این نامه به شرح ذیل است:

جناب آقای مهندس مسعودی عزیز

با سلام،

از طرف جنابعالی تیتری مبنی بر اینکه (تشکل ها اعتقاد دارند، دولت انتقام انتقادات تشکل های بخش کشاورزی از نابسامانی ها را با بازنشسته کردن محمدعلی طهماسبی از سازمان تعاون روستایی گرفت) زده اید که لازم دانستم مزید استحضار چند نکته را در ارتباط با موضوع اعلام نمایم.

اولاً: حدود شش هزار تشکل در شبکه مشغول فعالیت می باشند که اکثر آن ها و حتی بخش عظیمی از کارکنان سازمان مرکزی تعاون روستایی از این اتفاق میمون و مبارک خوشحال می باشند و آن تشکل ها که از آن ها نام برده شده است قطعاً به تعداد انگشتان دست هم نمی باشند. البته اگر صلاح می دانید آن ها را معرفی تا تولیدکنندگان بخش کشاورزی و اعضاء تشکل ها آن ها را بیشتر و بهتر بشناسند.

ثانیاً: برعکس آنچه که عنوان گردیده آقای طهماسبی بدون تدبیر و بجای حمایت از مدیران عامل اتحادیه هایی که بر اساس بند ۱ و ۱۸ ماده ۵ اساسنامه انجام وظیفه نموده و به دنبال احقاق حقوق حقه اعضاء خود بوده و در مورد عدم توزیع عادلانه نهاده ها و اشکالات سامانه بازارگاه انتقاد کرده اند را در اجرای دستور معاونت امور دام وادار به استعفاء و یا برکنار نموده اند. در صورتی که درجهت رسالت سازمان می بایستی آن ها را مورد حمایت و تشویق قرار دهند. پس چنین ادعایی کذب محض می باشد.

ثالثاً: ایشان با مدرک کارشناسی طبق قانون می بایستی بعد از ۳۰ سال خدمت بازنشسته می شدند که متأسفانه چندین سال بیشتر مشغول بوده و یک سال اخیر وجودشان در سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران لطمه بزرگی به شبکه تعاونی های روستایی و کشاورزی وارد نمود که جبران آن آسان نخواهد بود. به علاوه ایشان به همراه ده نفر دیگر از مدیران وزارتخانه بازنشسته شده و تفاوتی بین ایشان و سایرین وجود ندارد و اتفاقاً یکی از تصمیمات درستی بوده است که انجام گردید. زیرا افراد جوان، متخصص، خوش فکر و مدیر در وزارتخانه و شبکه تعاون روستایی کم نیستند که به علت اختلاف سلیقه و یا سلیقه شخصی و نداشتن پارتی از وجود آن ها استفاده نمی شود و امید است به منظور ایجاد تحول و توسعه پایدار از وجود این عزیزان استفاده گردد.

لازم به ذکر است که اگر بجای انتقام از مدیران عامل بر انتقاد آن ها توجه می نمودند امروز شاهد نابسامانی در بازار گوشت قرمز، شیر خام، مرغ و تخم مرغ و همچنین نهاده های دامی نبودیم.

با احترام

سعید سلطانی سروستانی