• شماره خبر : 69926
 • تاریخ انتشار : 19 مهر 1400
 • پرینت این صفحه
 • حدود ۹ هزار تن نهاده طیور میان مرغداران مرغ تخمگذار کرمانشاه توزیع شد

  مدیر تعاون روستایی استان کرمانشاه از توزیع حدود ۹ هزار تن نهاده طیور میان مرغداران مرغ تخم‌گذار توسط اتحادیه مرغداران استان در ۶ ماه سپری شده از سال جاری خبر داد.

  استان کرمانشاه:

  حدود ۹ هزار تن نهاده طیور میان مرغداران مرغ تخمگذار کرمانشاه توزیع شد

  مدیر تعاون روستایی استان کرمانشاه از توزیع حدود ۹ هزار تن نهاده طیور میان مرغداران مرغ تخم‌گذار توسط اتحادیه مرغداران استان در ۶ ماه سپری شده از سال جاری خبر داد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)؛به نقل از ایرنا،«ایرج صفایی» در گفت و گوی امروز افزود : اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار دارای ۱۱ شرکت تعاونی کشاورزی زیرمجموعه است که در راستای حمایت و پشتیبانی از تولید و همچنین حمایت از  مرغداران مرغ تخمگذار استان اقدام به فعالیت در این حوزه می نماید. 

  وی با اشاره به انواع نهاده‌های توزیع شده توسط این مجموعه اظهار داشت: بیش از پنج هزار و ۳۰۰ تن ذرت دامی و ۲ هزار و ۸۰۰ تن کنجاله سویا از طریق سامانه بازارگاه نهاده های دامی توسط اتحادیه تهیه و میان مرغداران توزیع گردیده است.

  وی همچنین به توزیع بیش از ۷۰۰ تن سبوس‌گندم اشاره نمود و گفت: این مقدار از سبوس از طریق سامانه سبوس گندم وزارت جهاد کشاورزی تهیه و توزیع گردیده است.

  مدیر تعاون روستایی استان کرمانشاه در ادامه خاطر نشان کرد: اتحادیه مرغداران مرغ تخم گذار  به عنوان بخش از شبکه مردم نهاد تعاونی های روستایی بنا بر وظیفه ذاتی خود در حمایت از بهره برداران بخش کشاورزی در مقاطع مختلف به خصوص در زمان افزایش قیمت نیز اقدام به توزیع تخم‌مرغ با نرخ مصوب تنظیم بازار می نماید.

  وی افزود: در سال ۹۹ نیز هزار و ۸۰۰ تن تخم مرغ  توسط اتحادیه با نرخ مصوب توزیع شد.

  ۵۷۶ واحد مرغداری با تولید ۷۲ هزار تن در سال اکنون در استان کرمانشاه فعال است.

  همچنین اکنون ۲۶ واحد تولید و پرورش مرغ تخم گذار در استان با تولید سالانه ۱۲هزار تن تخم مرغ وجود دارد


  دیدگاه بگذارید

  avatar
    عضویت  
  Notify of