آغاز خرید تضمینی دانه‌ روغنی سویا از کشاورزان
آغاز خرید تضمینی دانه‌ روغنی سویا از کشاورزان

سعادتی کیا خبرداد: آغاز خرید تضمینی دانه‌ روغنی سویا از کشاورزان مدیرکل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران از آغاز خرید تضمینی دانه‌ روغنی سویا از نخستین روزهای ماهِ جاری خبر داد و گفت: خرید تضمینی این محصول در استان های مازندران و گلستان آغاز شده است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران […]

سعادتی کیا خبرداد:

آغاز خرید تضمینی دانه‌ روغنی سویا از کشاورزان

مدیرکل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران از آغاز خرید تضمینی دانه‌ روغنی سویا از نخستین روزهای ماهِ جاری خبر داد و گفت: خرید تضمینی این محصول در استان های مازندران و گلستان آغاز شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)؛به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران، مرتضی سعادتی کیا اظهار کرد: از شروع خرید تضمینی دانه‌ی روغنی سویا تاکنون ۱۹۶ تن از این محصول در استان های مازندران و گلستان خریداری ودر سامانه های این شرکت ثبت شده است.

سعادتی کیا ضمن اشاره به اینکه عمده این محصول در استان های گلستان، مازندران و اردبیل  تولید می شود افزود: و براساس  اعلام  مجری طرح دانه های روغنی وزارت جهاد کشاورزی  انتظار می رود امسال ۵۰ هزار تن از این محصول در این استان ها تولید شود.

وی اعلام کرد:خرید دانه های روغنی سویا تنها ازطریق سامانه جامع پهنه بندی سازمان جهادکشاورزی انجام می‌شود و

محصول کشاورزانی که در این سامانه ثبت نام نکرده باشند تحویل گرفته نمی شود.

مدیرکل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران یادآور شد: امسال در راستای سیاست های حمایتی دولت مقدار ۱۲۶ هزار و ۷۴۶ تن کلزا به ارزش بالغ بر ۱۳ هزارو ۴۰۴ میلیارد ریال از کشاورزان استان‌های کشور خریداری و تمامی مطالبات کشاورزان پرداخت شد.