آقای پزشکیان! وزیر جهادکشاورزی را از بدنه وزارتخانه انتخاب کنید
آقای پزشکیان! وزیر جهادکشاورزی را از بدنه وزارتخانه انتخاب کنید
جناب آقای پزشکیان انتخاب شکوهمند شما را تبریک و تهنیت می­گویم و آرزوی توفیق روزافزون برای شما در مسند رئیس قوه مجریه دارم.

محمدرضا رئیسی- روزنامه نگار

جناب آقای پزشکیان انتخاب شکوهمند شما را تبریک و تهنیت می­گویم و آرزوی توفیق روزافزون برای شما در مسند رئیس قوه مجریه دارم.

جنابعالی در مناظرات انتخاباتی بارها به نهج البلاغه و سخنان علی (ع) استناد کرده اید؛ همانطور که میدانید ایشان در فرازی می فرمایند “هر که با مردم مشورت نماید، در خردشان شریک شده است”. به استناد همین فراز مبارک و از منظر مشاورت با رئیس جمهور منتخب ملت، نکاتی راجع به انتخاب وزیر جهاد کشاورزی به سمع و نظر شما میرسانم:

همانگونه که میدانید وزارت مهم جهاد کشاورزی به عنوان قرارگاه اصلی امنیت غذایی کشور، نقش پررنگی در تامین امنیت غذایی مردم و فراهم آوردن زمینه تغذیه و خوراک و اشتغال موثر و مولد میلیونها ایرانی را برعهده دارد.

از سوی دیگر با توجه به گستره وسیع وظایف و اختیارات این نهاد بزرگ، اموری همچون کشاورزی، دامداری، شیلات، واردات و صادرات مواد غذایی، تحقیقات کشاورزی، حفاظت از مراتع، خاک و آب و دهها مسئولیت بزرگ دیگر را همزمان برعهده دارد که همگی نشان دهنده اهمیت وافر سکاندار این مجموعه است.

جنابعالی بارها با استناد به اصول مدیریتی تاکید کرده اید که در مدیریت ها باید افراد کارشناس و کاردان حضور داشته باشند تا روند امور به درستی مدیریت شود؛ همچنین با تاکیدات مکرری که بر فراجناحی بودن و استفاده از همه طیف های سیاسی و جناحی در میان همکاران آینده تان داشته اید، لزوم استفاده از نیروهای کارآمد، کارشناس و کاربلد فراتر از وابستگی فکری و جناحی آنان هویدا میشود.

از آنجا که بدنه خدوم و تلاشگر وزارت جهاد کشاورزی مملو از این کارشناسان باتجربه و امتحان پس داد است و اشراف فراوانی به مشکلات و معضلات بخش کشاورزی کشور دارند، از جنابعالی انتظار میرود در معرفی وزیر پیشنهادی خود، از نیروهای داخلی همین وزارتخانه استفاده کنید تا چرخه گردش کار در این مجموعه متوقف نشود.

تجربه نشان داده است که هرگاه وزیری خارج از بدنه کارشناسی همان وزارتخانه در مصدر امور قرار گرفته، بسیاری از تجربه های ناخوشایند تکرار و خسارت های زمانی و مادی زیادی بر آن مجموعه تحمیل شده است.

با این تفاصیل از جنابعالی انتظار میرود فردی پاکدست، قدرتمند، کارآمد، توانا و متخصص میدان دیده و نه آکادمیک صرف را به عنوان وزیر انتخاب کنید که تمام پله های کارشناسی را از پایین ترین تا بالاترین سطوح در همین وزارتخانه طی کرده باشد.