• شماره خبر : 20980
 • تاریخ انتشار : 4 بهمن 1395
 • پرینت این صفحه
 • ابلاغ تعرفه های جدید بیمه دام و طیور در هفته آینده/ پرداخت خسارت دیر هنگام خسارت مرغداران صحت ندارد

  رئیس اداره کل بیمه دام، طیور و آبزیان خبر داد: تعرفه‌های جدید بیمه مرغداران مرغ تخم‌گذار و گوشتی تصویب شد و ظرف مدت هفت الی هشت روز آینده ابلاغ خواهیم کرد. بیشترین تلاش ما این است که در کوتاه‌ترین زمان خسارت به زیان دیدگان پرداخت شود.

  رییس اداره کل بیمه دام، طیور و آبزیان خبر داد:

  ابلاغ تعرفه های جدید بیمه دام و طیور در هفته آینده/ پرداخت خسارت دیر هنگام خسارت مرغداران صحت ندارد

  رییس اداره کل بیمه دام، طیور و آبزیان، از تعرفه‌های جدید بیمه مرغداران مرغ تخم‌گذار و گوشتی خبر داد و افزود: این تعرفه ها تصویب شده و تا هفته آینده آن ابلاغ خواهیم کرد. در حال حاضر  تلاش ما این است که در کوتاه‌ترین زمان خسارت به زیان دیدگان(مرغداران) پرداخت شود و پرداخت ها پس از دو سال صحت ندارد.

   

  محمد ابارشی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران(اگنا) با اشاره به تعرفه‌های جدید بیمه مرغداران مرغ تخم‌گذار اظهار کرد: در این مصوبه میزان غرامت‌ مرغ تخم گذار مورد تایید اتحادیه میهن (اتحادیه مرکزی مرغ تخم‌گذار) نیز قرار گرفته و این ارقام خوب و منطقی است. همچنین بر اساس ضوابط و مقررات و با توجه به افزایش مبلغ خسارت، تعرفه بیمه نیز بیشتر می‌شود.

   

  وی درخصوص پرداخت خسارت به مرغداران گفت: بیشترین تلاش ما این است که در کوتاه‌ترین زمان خسارت به آنها پرداخت شود. در حال حاضر نیز هر روز جلساتی برای پرداخت خسارت به زیان دیدگان تشکیل می‌شود و امیدواریم دولت بودجه تخصیص داده شده را پرداخت کند تا ما خسارت مرغداران را بدهیم.

   

  تعرفه های جدید با تایید و امضای  تشکل ها

  ابارشی تعرفه های جدید را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: مبالغ تعیین شده مورد تایید تشکل مربوط( اتحادیه مرکزی مرغداران میهن) بوده و بهترین ارقام ممکن را برای بیمه مرغ تخم‌گذار در نظر گرفته ایم که به تایید و امضا رسیده است. همچنین اتحادیه مرکزی مرغداران نیز به تعرفه خسارت و حق بیمه های جدید هیچ اعتراضی ندارد و از سوی آنها نیز پذیرفته و تایید شده است.

  وی در خصوص تغییر حق بیمه مرغ‌های گوشتی، گفت: در مرغ‌های گوشتی نیز تعرفه بیمه تکمیلی کمتری در نظر گرفته شده و با توجه به این تعرفه ها، میزان خسارت تغییر کرده است. امیدواریم در هفته‌ آینده این مصوبه اجرا شود و به اطلاع مرغداران برسد.

   

  پرداخت خسارت پس از دو سال صحت ندارد

  رییس اداره کل بیمه دام، طیور و آبزیان در خصوص پرداخت خسارت به مرغداران پس از دو سال را رد و تصریح کرد: چه کسی گفته بعد از دو سال خسارت پرداخت می‌شود؟ این خبرها صحت ندارد. ما تمامی خسارت ها و طلب مرغداران در سال های ۹۳ و ۹۴ را چرداخت کرده ایم.

  وی ادامه داد: ما حتی بخش زیادی از غرامت های بیمه در اوایل امسال را نیز به مرغداران پرداخته ایم. در برخی مواقع پرداخت خسارت ها از سوی اداره کل بیمه دام، طیور و آبزیان یک ماهه پرداخت می شود و این اخبار صحت ندارد.

   

  رییس اداره کل بیمه دام، طیور و آبزیان، اظهار کرد: کسانی که می‌گویند بعد از دو سال خسارت پرداخت می‌شود، افرادی هستند که در سال‌های گذشته در مدت یک ماه خسارت می‌گرفتند، اما در حال حاضر ظرف مدت شش ماه خسارت های شان را دریافت می کنند که این مدت از نظر آنها دو سال طول می کشد!

   

  استنادات پرداخت ها را ارایه می دهیم

  ابارشی برای اثبات این ادعا گفت: می توانیم این ادعا را مستند در اختیار همه قرار دهیم تا ببینید از زمان تحویل اسناد و مدارک خسارت به مرکز بیمه تا پاسخگویی و پرداخت خسارت، چقدر زمان برده است. این موضوع باید شفاف سازی و اطلاع رسانی شود.

  وی از رسانه ها خواست یک سویه نگری نکنندو افزود: در این زمینه بسیاری از مرغداران بابت خدمات بیمه ای قدردانی می کنند و می گویند اگر بیمه نبود آنها ورشکسته می شدند. بر این اساس بیمه به آنها کمک کرده تا دوباره تولید کنند و کمتر دچار خسارت شوند.


  دیدگاه بگذارید

  avatar
    عضویت  
  Notify of