هشدارهای ISU درباب گسترش کپک های چشم آبی در ذرت
هشدارهای ISU درباب گسترش کپک های چشم آبی در ذرت

به دلیل ترکیبی از دما و رطوبت در پاییز گذشته، تولید کنندگان میبایست از ریسک بالای کپک چشم آبی، قارچی که روی دانه های ذرت رشد میکند، آگاه باشند. کپک چشم آبی به صورت خطی آبی پایین قسمت وسطی یک دانه ذرت، جایی که میکروب قرار میگیرد نمایان میشود. قارچ به دانه حمل میکند و […]

به دلیل ترکیبی از دما و رطوبت در پاییز گذشته، تولید کنندگان میبایست از ریسک بالای کپک چشم آبی، قارچی که روی دانه های ذرت رشد میکند، آگاه باشند.
کپک چشم آبی به صورت خطی آبی پایین قسمت وسطی یک دانه ذرت، جایی که میکروب قرار میگیرد نمایان میشود. قارچ به دانه حمل میکند و از روغن با چربی بالا که در میکروب قرار دارد تغذیه میکند. هیچ روشی برای خلاص شدن از کپک چشم آبی وجود ندارد، اما راه هایی برای کنترل شیوع آن وجود دارد.
نظارت بر دی اکسید کربن یکی از راه های نظاره کردن شرایط ذرت در مخزن استوانه ای شکل میباشد. با این حال، سرعت رشد کپک چشم آبی به اندازه ای نیست که بتواند مقدار قابل شناسایی از گرما را ارائه دهد.
چارلر هاربارق متخصص کنترل و کیفیت غلات در گسترش و توسعه دانشگاه ایالتی آیووا بیان کرده است که تهویه کردن ذرت با هوای مرطوب، مانند آنچه که ایالت اخیرا تجربه کرده است، موجب رشد کپک میشود. اگر نقطه شبنم به رطوبت نسبی ۴۰sو ۵۰s برسد، تهویه ها باید شروع به کار کنند. علاوه بر این غلاتی که هنوز از زمستان سرد است نباید گرم شود.
اگرچه کارخانه های خوراک دام و گیاهان اتانول میتوانند ذرت های کپک زده را استفاده کنند، دانه های چشم آبی آسیب دیده تلقی میشوند. اگر حیوانات از ان تغذیه میکنند، با ذرت سالم به مقدار معقول برای گونه هایی که از آن استفاده میکنند، مخلوط کنید.
یک بالابر، دانه های چشم آبی را خریداری میکند و آنها را آسیب دیده تلقی میکند. معمولا محدودیت درجه بندی در ذرت شماره ۲، حداکثر ۵ درصد دانه های آسیب دیده دارد.
ممکن است گیاهان اتانول ذرت متاثر از کپک چشم آبی را خریداری کنند، اما بیشتر ترجیح میدهند خریداری نکنند چرا که ریسک داشتن مشکل تخمیر بالاتر است. به دلیل اینکه کپک با مخمر تداخل دارد، تخمیر ممکن است بی نقص نباشد. ظروف مخمر ممکن است گیر کند که نیازمند مصرف اصلاح کننده آنتی بیوتیک است.
با ۲ میلیارد بوشل اضافی برای این سال، برخی از این ذرت ها تا ۲۰۱۸ دوام خواهد داشت. هاربارق بیان کرد:”به صورتی ایده آل این پاییز ذرت قدیمی را بفروشید و با ذرت جدید آن را جایگزین کنید.