اینترفرون-آلفا، طیور را در مقابل سویه H9 آنفلوانزا محافظت می کند
اینترفرون-آلفا، طیور را در مقابل سویه H9 آنفلوانزا محافظت می کند

استفاده از اینترفرون نوترکیب برای پیشگیری و درمان آنفلوانزای پرندگان در چین اینترفرون-آلفا، طیور را در مقابل سویه H9 آنفلوانزا محافظت می کند   استفاده از اینترفرون-آلفا نوترکیب در چین برای پیشگیری و درمان آنفلوانزای پرندگان استفاده می شود. این ماده یک محرک ایمنی طبیعی در بدن طیور ایجاد و آنها را مقابل سویه H9 […]

استفاده از اینترفرون نوترکیب برای پیشگیری و درمان آنفلوانزای پرندگان در چین

اینترفرون-آلفا، طیور را در مقابل سویه H9 آنفلوانزا محافظت می کند

 

استفاده از اینترفرون-آلفا نوترکیب در چین برای پیشگیری و درمان آنفلوانزای پرندگان استفاده می شود. این ماده یک محرک ایمنی طبیعی در بدن طیور ایجاد و آنها را مقابل سویه H9 نیز محافظت می کند.

به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران(اگنا)، از سایت poultryworld ، دانشمندان چینی در آزمایشگاه های خود برای مبارزه با آنفلوانزای مرغی، به این سلاح پیشگیری و درمانی مجهز شده اند.

آنها در پیشگیری و درمان آنفلوانزای پرندگان« AI» اکنون می توانند از یک اینترفرون آلفا مرغ نوترکیب، به عنوان یک محرک ایمنی طبیعی استفاده کنند.

بر پایه این گزارش، در حال حاضر واکسن ها برای جلوگیری از عفونت پرندگان در صنایع پرورش طیور چین به سرعت روبه گسترش است اما لزوما به علت تنوع گونه های آنفلوانزا، بیماری های جدی را متوقف نمی کنند.

در نتیجه، روش های جدید برای تشخیص و جلوگیری از آنفلوانزای پرندگان مورد نیاز است.

نور سبز  برای استفاده از  اینترفرون-آلفا

با توجه به گفته دانشمندان آسیایی، موسسه میکروب شناسی آکادمی علوم چین،  در همکاری با شرکت محصولات بیولوژیک کینگدائو ولاند و  مرکز تحقیقات تکنولوژی حفاظت از حیوانات ملی کینگدائو، مجوز استفاده از اینترفرون-آلفا را دریافت کرده است.

اینترفرون  با بهبود عملکرد  ایمنی و القای بدن به تولید انواع پروتئین های ضد ویروسی، نقش مهمی در کنترل مراحل اولیه عفونت ویروسی دارد.

ژن اینترفرون آلفای مرغ به اشریشیا کُلی اضافه شد تا  پروتئین اینترفرون-آلفا مرغی نوترکیب را تولید کند. سپس پروتئین خالص و به آب آشامیدنی مرغ اضافه شد.

بر پایه اعلام آکادمی علوم چین، آنها با نتایج آزمون به این نتیجه رسیدند که طیوری که پروتئین اینترفرون-آلفا مرغ نوترکیب دریافت می کنند، در برابر زیر رده H9 از آنفلوانزای پرندگان محافظت می شوند و این نشان می دهد که پروتئین فعالیتش را درون تنی، حفظ می کند.

این محصول، بر خلاف واکسن هایی که می تواند AI را مسدود کند، عوارض جانبی ایجاد نمی کند و یا عوارض جانبی کمتری دارد. عملکرد آن سریع است و می تواند آن را به افزونه ای  برای مدیریت طولانی  مدت بیماری تبدیل کند.