شرایط صادرات محصولات مرتبط به دامپزشکی اعلام شد
شرایط صادرات محصولات مرتبط به دامپزشکی اعلام شد

شرایط صادرات محصولات مرتبط به دامپزشکی اعلام شد سازمان دامپزشکی کشور جزئیات شرایط صادرات محصولات مرتبط با این سازمان را طی نامه شماره ۹۷/۴۰/۴۳/۱۴۷۴۳ مورخ ۹۷/۳/۲  اعلام کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی، با توجه به موضوعات مطرح شده در جلسه شورای مدیران کل دامپزشکی استان […]

شرایط صادرات محصولات مرتبط به دامپزشکی اعلام شد

سازمان دامپزشکی کشور جزئیات شرایط صادرات محصولات مرتبط با این سازمان را طی نامه شماره ۹۷/۴۰/۴۳/۱۴۷۴۳ مورخ ۹۷/۳/۲  اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی، با توجه به موضوعات مطرح شده در جلسه شورای مدیران کل دامپزشکی استان های کشور در روزهای  ١٧ و ١٨ اردیبهشت ماه سال جاری، مقرر شد صادرات محصولات مرتبط با سازمان دامپزشکی کشور از واحدهای مجاز دارای پروانه بهداشتی به چهار شکل صورت پذیرد.

بر همین اساس، صادرات به مقصد کشورهای عضو اتحادیه اروپا به طور صرف باید برای واحدهای دارای کد «ای سی» (EC) با رعایت قوانین ملی و مصوبات شورای اتحادیه اروپا گواهی بهداشتی دامپزشکی انجام شود.

همچنین در حوزه صادرات به مقصد کشور های عضو اتحادیه اوراسیا نیز لازم است که صادرات صرفا به واحدهایی که فهرست آن ها روی وب سایت کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی منتشر شده گواهی بهداشتی دامپزشکی صادر شود.

در بین کشورهایی که مطالبات بهداشتی ورود (IHR) خود را به طور رسمی اعلام کرده اند، باید تنها برای واحدهای مجازی که امکان اعمال شرایط کشور مقصد را دارند، گواهی بهداشتی دامپزشکی صادر شود.

در عین حال، صادرات به مقصد کشورهایی که مطالبات بهداشتی خاصی اعلام کرده اند، مطابق ضوابط بهداشتی ملی کشور برای تولید و عرضه در داخل کشور و با اخذ قرارداد بین خریدار و فروشنده و اخذ تعهد از صادرکننده مبنی بر قبول همه عواقب ناشی از عودت احتمالی محموله مانعی ندارد.