• شماره خبر : 49888
 • تاریخ انتشار : 24 اردیبهشت 1399
 • پرینت این صفحه
 • گلایه رئیس کمیسیون کشاورزی از پلمب مراکز دامپزشکی توسط شهرداری

  رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با ارسال نامه‌ای به رئیس سازمان دامپزشکی کشور اعلام کرد: چند جلسه در ارتباط با پلمب مراکز درمانی دامپزشکی منعقد و تصمیماتی جهت ساماندهی این مورد نیز اتخاذ شد، ولی به نظر می‌رسد شهرداری به دور از توجه ویژه به مسائل علمی، تخصصی و منافع عمومی اقدام به اتخاذ تصمیمات یک جانبه می‌نماید.

  در پی پلمپ مراکز دامپزشکی ؛

  گلایه رئیس کمیسیون کشاورزی از پلمب مراکز دامپزشکی توسط شهرداری

  رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با ارسال نامه‌ای به رئیس سازمان دامپزشکی کشور اعلام کرد: چند جلسه در ارتباط با پلمب مراکز درمانی دامپزشکی منعقد و تصمیماتی جهت ساماندهی این مورد نیز اتخاذ شد، ولی به نظر می‌رسد شهرداری به دور از توجه ویژه به مسائل علمی، تخصصی و منافع عمومی اقدام به اتخاذ تصمیمات یک جانبه می‌نماید.


  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) ؛ احمد علی کیخا رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با ارسال نامه‌ای فوری به علیرضا رفیعی پور رئیس سازمان دامپزشکی کشور اعلام کرد: چندین جلسه در این کمیسیون در ارتباط با پلمب مراکز درمانی دامپزشکی منعقد و تصمیماتی جهت ساماندهی این مورد نیز اتخاذ شد، ولی ظاهراً به نظر می‌رسد شهرداری به دور از توجه ویژه به مسائل علمی، تخصصی و منافع عمومی اقدام به اتخاذ تصمیمات یک جانبه می‌نماید.

  لذا شایسته است دامپزشکی در راستای ماموریت ها و تکالیف قانونی خویش در تعامل با شهرداری تهران اقدامات لازم را انجام و با تهیه و ارسال گزارش توسط وزیر جهاد کشاورزی از طریق وزارت کشور یا هیئت محترم دولت به این مسئله خاتمه داده شود.

  شایسته نیست این موضوع که می‌تواند از طریق تحلیل‌های کارشناسی و علمی و همچنین در جلسات تخصصی رفع شود، این قدر موجب نگرانی بخشی از فعالان اقتصادی جامعه و درگیر کردن مسئولین قوای مختلف شود.

  متن این نامه به شرح زیر است.

  برادر گرامی جناب آقای دکتر رفیعی پور

  رئیس محترم سازمان دامپزشکی کشور

  ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات حضرتعالی و پیرو نامه شماره ۰۸_۹۹ مورخ ۱۳۹۹/۲/۱۰ جامعه دامپزشکان ایران به عنوان شهردار محترم تهران در خصوص جلوگیری از اقدام به پلمپ مراکز درمانی دامپزشکی در برخی نواحی شهر تهران همانطور که مستحضرید قبلاً در این خصوص چندین جلسه در این کمیسیون منعقد و تصمیماتی جهت ساماندهی این مورد نیز اتخاذ گردید ولی که ظاهراً به نظر می‌رسد شهرداری محترم به دور از توجه ویژه به مسائل علمی و تخصصی و منافع عمومی اقدام به اتخاذ تصمیمات یکجانبه می نماید.

  لذا شایسته است آن سازمان محترم در راستای ماموریت ها و تکالیف قانونی خویش در تعامل با شهرداری محترم اقدام به این مسئله نماید و یا با تهیه و ارسال گزارش توسط وزیر محترم جهاد کشاورزی از طریق وزارت کشور یا هیئت محترم دولت به این مسئله خاتمه داده شود.

  شایسته نیست این موضوع که می‌تواند از طریق تحلیل‌های کارشناسی و علمی و همچنین در جلسات تخصصی رفع گردد اینقدر موجب نگرانی بخشی از فعالین اقتصادی جامعه و درگیر کردن مسئولین قوای مختلف گردد.

  پیشاپیش از اقدام عاجل جنابعالی کمال تشکر و امتنان را دارم.

  احمد علی کیخا رئیس کمیسیون

  نامه کیخا به رفیعی پور

  بنابراین گزارش پیش از این افراد متعددی در باره پلمب مراکز درمانی دامپزشکی صحت کرده بودند که بخش از آن در ذیل مطلب آمده است.

  رفیعی پور رئیس سازمان دامپزشکی: در زمان بروز بیماری‌های مشترک میان انسان و دام در محیط های شهری، اقدامات مهمی توسط بیمارستانها، آزمایشگاه ها، مراکز درمانی و واکسیناسیون بخش خصوصی دامپزشکی انجام می شود، نباید فعالیت آنها نادیده گرفته شود، در غیر این صورت خطراتی برای شهروندان به همراه خواهد داشت.

  صفری رئیس سازمان نظام دامپزشکی ایران: متاسفانه شهرداری علیرغم مذاکرات پیشین و قول مساعد ریاست شورای شهر تهران و صورتجلسه کمیسیون کشاورزی مجلس، اقدام به پلمب مراکز درمانی دامپزشکی تهران نموده است؛ مراکز درمانی دامپزشکی به عنوان یکی از حلقه‌های بهداشت عمومی جامعه با رعایت پروتکل های بهداشتی در جهت پیشگیری و کنترل شیوع کووید ۱۹ در کنار کادو بهداشتی درمانی کشور همکاری می‌نمایند و نادیده گرفتن آنها قطعاً ضربه‌ای به پیکر بهداشت و سلامت جامعه می‌زند.

  اصغری نماینده دامپزشکان: فعالیت دامپزشکان زیر نظر وزرات جهاد کشاورزی است و از نظر شهرداری چون زیر نظر وزارت بهداشت نیستیم، حرفه دامپزشکی طبابت خوانده نمی شود؛ این نگاه شهرداری به بهداشت شهر خطرناک است، ما خواهان ورود وزارت کشاورزی و سازمان دامپزشکی به موضوع هستیم تا سلامت مردم به خطر نیافتد.

  علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر: تعطیلی مراکز درمانی دامپزشکی صرف نظر از ضربه اقتصادی که به این گونه مراکز و شاغلین آن می‌زند نه تنها مصداق اعتنا به سلامت شهروندان نیست بلکه پاک کردن صورت مساله و افزودن حیوانات به دایره آسیب‌دیدگان بحران کروناست؛ شهرداری نباید از خلاء قانونی برای تسویه حساب با برخی مشاغل استفاده کند.

  حسینی میلانی رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران: با توجه به شرایط فعلی و بحران شیوع کرونا، اقدامات مهمی توسط کلینیک‌های دامپزشکی انجام می‌شود و نباید فعالیت آنها نادیده گرفته شود.در صورتی که این مراکز فعال نباشند و خدمات ارائه ندهند، بیم آن می رود که شهر دچار مشکل شیوع بیماری های مشترک شهری شود.


  دیدگاه بگذارید

  avatar
    عضویت  
  Notify of