• شماره خبر : 51134
 • تاریخ انتشار : 25 خرداد 1399
 • پرینت این صفحه
 • اتهام جنایی به چهار مدیر صنعت طیور امریکا در پی دستکاری در قیمت های مرغ

  وزارت دادگستری آمریكا اعلام كرد كه چهار تن از مدیران صنعت طیور این کشور به اتهام دست داشتن در توطئه ای برای دستکاری مصنوعی قیمت مرغ گوشتی متهم شده اند.

  اتهام جنایی به چهار مدیر صنعت طیور امریکا در پی دستکاری در قیمت های مرغ

  وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد که چهار تن از مدیران صنعت طیور این کشور به اتهام دست داشتن در توطئه ای برای دستکاری مصنوعی قیمت مرغ گوشتی متهم شده اند.

  محمد مسعودی

  به گزارش سایت وات اگ نت براساس اطلاعیه مطبوعاتی وزارت دادگستری ایالات متحده، دادگاه منطقه ای در دنور، کلرادو، کیفرخواستی علیه «جیسون پن»، «راجر آستین»، «مایکل فرایز» و «اسکات برادی» تنظیم نموده است.

  پن مدیرعامل شرکت «پیلگریم» و آستین معاون سابق این شرکت هستند، فرایز رئیس شرکت «کلکستون» و برادی معاون وی است.

  دستیار دادستان کل ایالات متحده اعلام داشت: به طور خاص در شرایط بحران همه گیری کرونا، بدلیل افزایش قیمت غذای امریکایی ها این افراد تحت پیگرد قانونی قرار گرفته اند.

  وی ادامه داد: مدیرانی که مصرف کنندگان، رستوران ها و بقالی ها را فریب می دهند و سلامت تأمین مواد غذایی ما را به خطر می اندازند، مسئول اصلی این اقدامات خواهند بود.

  براساس کیفرخواست، این چهار مظنون برای تثبیت و دستکاری در قیمت های مرغ گوشتی در کل ایالات متحده، از اوایل سال ۲۰۱۲ تا اوایل سال ۲۰۱۷ توطئه کرده اند.

  اگر مظنونین به جرائم ادعایی محکوم شوند، هر یک به حداکثر مجازات قانونی ۱۰ سال زندان و یک میلیون دلار جریمه خواهند شد. حداکثر جریمه ممکن است به دو برابر سود حاصل از عمل مجرمانه یا دو برابر ضرر و زیان متحمل شده توسط قربانیان افزایش یابد که در این صورت مبلغ فوق به بیش از ۱ میلیون دلار برای هر متهم خواهد رسید.

  این پرونده نتیجه تحقیقات ضد انحصارگرایی دولت فدرال درباره تثبیت و دستکاری در قیمت، تقلب در پیشنهاد و ایجاد محیط غیر رقابتی در صنعت مرغ گوشتی ایالات متحده است.

  بخش ضد انحصاری وزارت دادگستری با کمک بازرس کل وزارت بازرگانی، دفتر اف بی آی واقع در واشنگتن و بازرس کل وزارت کشاورزی ایالات متحده این پرونده را به پیش می برند.

  وزارت دادگستری در بیانیه منشره خود، اظهار داشت که ممکن است کیفرخواستهای بیشتری در جریان این پرونده صورت بگیرد و اعلام داشت که این چهار نفر جزء «اولین» کسانی هستند تحقیقات جنایی در مورد آنها در جریان است.

  پس از طرح دعاوی بیشمار مبنی بر تبانی صنعت طیور آمریکا برای دستکاری در قیمت مرغ ، وزارت دادگستری در ژوئن ۲۰۱۹ دادخواستی را برای مداخله در این پرونده ها ارائه داد و تحقیقاتی را از طرف سوپر مارکت های زنجیره ای را در دست گرفت.

  افزون بر این دو شرکت، از شرکتهای دیگری نظیر تایسون و ده ها شرکت صنایع غذایی دیگر نیز بعنوان متهم این قضیه نام برده شده است.

  شرکت Pilgrim’s یک شرکت غذایی آمریکایی چند ملیتی است که هم اکنون یکی از بزرگترین تولیدکنندگان مرغ در ایالات متحده و پورتوریکو و دومین تولید کننده مرغ در مکزیک است. این شرکت با درآمد سالیانه ۱۰٫۷ میلیارد دلار و بیش از ۳۵ هزار کارمند در بورس امریکا نیز حضور دارد.

  شرکت Claxton هم یکی از شرکتهای بزرگ تولید کننده مرغ گوشتی امریکاست که با در آمد سالانه ۳۶۳ میلیون دلار دارای ۲۰۰۰ نفر نیروی کار می باشد


  دیدگاه بگذارید

  avatar
    عضویت  
  Notify of