• شماره خبر : 53102
 • تاریخ انتشار : 5 مرداد 1399
 • پرینت این صفحه
 • آغاز به کار رسمی سامانه مبادلات الکترونیکی مرغداران ایران

  اولین و تنها پلتفرم خرید و فروش محصولات صنعت طیور در ایران با نام تجاری «سماما» و تحت نظارت صندوق سرمایه گذاری تعاون فعالیت خود را بطور رسمی آغاز نمود.

  سلامانه سماما

  اولین و تنها پلتفرم خرید و فروش محصولات صنعت طیور در ایران با نام تجاری «سماما» و تحت نظارت صندوق سرمایه گذاری تعاون فعالیت خود را بطور رسمی آغاز نمود.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران(اگنا)؛ سامانه مبادلات الکترونیکی مرغداران ایران تحت برند «سماما» با هدف ایجاد و مدیریت یکپارچه و ایمن مبادلات تجاری کالاهای زنجیره صنعت طیور کشور تشکیل و فعالیت های تجاری خود را در بازار مجازی بخش تعاون کشور یعنی تعاون مارکت سازماندهی شده است.

  هدف از آغاز بکار سماما، ایجاد فضای امن تجاری، سهولت در خرید و فروش محصولات و تسهیل نمودن تعاملات امن تجاری از طریق فضای مجازی است که خریداران می توانند با خاطری آسوده به لحاظ کیفیت و دریافت صحیح  سفارشات خود در فضای امن سامانه سماما به تامین اقلام خود بپردازند.فروشندگان نیز می توانند با خاطری آسوده به لحاظ دریافت کامل وجه خود از خریداران ، بصورت رایگان کلیه محصولات خود را در سماما به روئیت و فروش برسانند.

  سامانه سماما به عنوان متولی و حامی طرح حذف واسطه گری اقتصادی و دلالی غیر ضروری و زائد در کلیه فعالیت های تجاری صنعت طیور اعم از خرید، فروش ، عضویت پذیری اعضا و احراز هویت افراد حقیقی / حقوقی در حال رصد و فعالیت است .

  این شبکه تامین نیاز که به منظور تامین کالاها و خدمات مورد نیاز صنعت استراتژیک تولید مرغ کشور سازماندهی شده است که شامل کلیه حلقه های تولید جوجه یکروزه، مرغ گوشتی و تخم گذار و سایر ماکیان می باشد.

  سماما در بخش های جوجه یکروزه اجداد، مادر و گوشتی، همچنین جوجه یکروزه، مرغ تخم گذار و سایر ماکیان ، دان، اقلام خوراک، کنستانتره، مکمل ها و دارو،  تاسیسات و تجهیزات سالن های تولید، تهیه خوراک و دان و کشتارگاه ها   خدمات فنی- مهندسی، مشاوره های تخصصی، دامپزشکی و سایر خدمات صنعت مرغداری فعال می باشد.

  فعالیت های تجاری این سامانه که تحت مدیریت متخصصین صنعت مرغداری کشور بوده واز مدیران اجرایی تشکل های ملی و استانی این صنعت بوده اند، تاثیرات شگرفی در ساماندهی بازار تامین اقلام مورد نیاز صنعت استراتژیک طیور کشور به همراه خواهد داشت.

  جلب مشارکت و حفظ منافع کلیه ذینفعان این صنعت اعم از تولید کنندگان و تامین کنندگان کالا و خدمات صنعت طیور، ایجاد ساختار مناسب تجاری و بستر توسعه تعاملات بازرگانی، شفافیت و ایجاد امنیت مالی در تعاملات تجاری از اهداف راهبردی سامانه سماما است و مطمئنا با جلب مشارکت همدلانه فعالان این صنعت کمک های شایانی به توسعه صنعت طیور کشور و تامین منافع فعالان این صنعت در بر خواهد شد.

  این سامانه محیطی ایمن فراهم می آورد که با وجود عدم شناخت طرفین از یکدیگر هیچگونه هدر رفتی از بابت منافع و سرمایه آنان رخ ندهد. به این مفهوم که این سامانه واسط و امین طرفین بوده و تامین کننده کالا، محصول خود را در آن عرضه و خریدار نیز تقاضای خود را اعلام کرده و تا زمانی که کالا به دست خریدار نرسیده وجه پرداخت شده نزد حساب سامانه به صورت امانت باقی می ماند و طرفین با خیال راحت و آرامش کامل نسبت به خرید و فروش خود اقدام می نماید و پس از اعلام دریافت محصولات توسط خریدار، وجه مربوطه به حساب فروشنده واریز می شود.

  اهداف کیفی و کمی این شبکه می توان به ۱- حفظ منافع کلیه ذینفعان اعم از تولید کنندگان و تامین کنندگان صنعت طیور، ۲-   ایجاد ساختار و بستر مناسب تجاری و تعاملات بازرگانی، ۳-   ایجاد فضای رایگان عرضه و نمایش، جهت فعالیت های تجاری و بازرگانی ۴-   امکان تعاملات بازرگانی با تعداد بیشتر برای تامین کنندگان در طول سال   و ۵-شفافیت و ایجاد امنیت مالی در فضای تعاملات تجاری اعم ازخرید و فروش نام برد

  از اهداف ملی این شبکه میتوان به توسعه و اصلاح ساختار صنعت طیور و فعالیت های حرفه ای در این زمینه را یاد آور شد.

  مدیران و اعضای هیئت مدیره شبکه سماما شامل اعضا هیئت مدیره تشکل های استانی و سراسری در کلیه حلقه های صنعت طیور، مدیران اجرایی تشکل های سراسری و استانی بخش خصوصی و مجموعه های فعال در زمینه صنعت طیور و دانش آموختگان در حوزه مدیریت کسب و کار ، اقتصاد ، بازرگانی داخلی ، بین المللی را نام برد.           

  شرکت تعاونی خدمات ضمانت سرمایه گذاری که نماینده صندوق سرمایه گذاری تعاون می باشد. به عنوان همکار، واسط و مهیاگر فضای امن تجاری به لحاظ جابجای های مالی بین خریدار و فروشنده ، در جریان روند خرید و فروش ، ناظر و حافظ مال هر دو طرف معامله عمل می کند.

  جهت دستیابی به سامانه سماما اینجا را کلیک کنید.


  دیدگاه بگذارید

  avatar
    عضویت  
  Notify of