قیمت خرید حمایتی سیب صنعتی و گوجه فرنگی در کشور تعیین شد
قیمت خرید حمایتی سیب صنعتی و گوجه فرنگی در کشور تعیین شد

رییس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران خبر داد: قیمت خرید حمایتی سیب صنعتی و گوجه فرنگی در کشور تعیین شد مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از تعیین قیمت پایه خرید حمایتی سیب صنعتی به ارزش ۱۲۵۰ تومان وقیمت گوجه فرنگی هزار تومان در سال جاری خبر داد. به گزارشپایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) […]

رییس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران خبر داد:

قیمت خرید حمایتی سیب صنعتی و گوجه فرنگی در کشور تعیین شد


مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از تعیین قیمت پایه خرید حمایتی سیب صنعتی به ارزش ۱۲۵۰ تومان وقیمت گوجه فرنگی هزار تومان در سال جاری خبر داد.

به گزارشپایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) ؛به نقل از پات، محمد علی طهماسبی در جلسه خرید حمایتی محصولات کشاورزی استان آذربایجان غربی که با حضور استاندار و رییس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی برگزار شد، اظهار کرد : این استان از قطب های مهم تولید سیب و گوجه فرنگی در کشور است که در سالهای اخیر در راستای حمایت از کشاورزان سیب صنعتی و گوجه فرنگی به صورت حمایتی خریداری شده است.

طهماسبی افزود: در سال جاری در صورت پایین بودن قیمت این دو محصول ساز و کار های لازم جهت خرید حمایتی پیش بینی شده است.

وی تصریح کرد: با توجه به افزایش قیمت تمام شده محصول و همچنین مشکلات موجود در کارخانه های صنایع تبدیلی و تکمیلی و بحث های کارشناسی متعدد در جلسات قیمت گذاری و پیگیری های استاندار آذربایجان غربی، قیمت پایه سیب صنعتی ۱۲۵۰ تومان وقیمت گوجه فرنگی هزار تومان تعیین گردید که مقرر گردید دستگاه های نظارتی نیز بر روند اجرایی خرید این محصولات نظارت لازم را داشته باشند.

وی همچنین از کشاورزان درخواست کرد تا محصولات خود را صرفا به مراکز جمع آوری دارای مجوز تحویل نموده و از فروش محصولات به قیمت پایین تر و به واسطه ها خودداری نمایند.

مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران اضافه کرد: در راستای حمایت از کارخانه های صنایع تبدیلی و تکمیلی استان تسهیلات بانکی بصورت سرمایه در گردش دراختیار صنایع تبدیلی قرارمی گیرد.

طهماسبی افزود: در صورت پایین بودن قیمت های اعلام شده و یا مشکلات احتمالی در خرید این محصولات خرید حمایتی این محصولات با قیمت بالاتر بصورت فوری در دستور کار قرار می گیرد