• شماره خبر : 60102
 • تاریخ انتشار : 3 بهمن 1399
 • پرینت این صفحه
 • مهار آنفلوانزای پرندگان در مهاباد فقط ۲۴  پس از شناسایی

  رییس سازمان دامپزشکی کشور از عملیات مهار آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در ۸ کلیومتری تالاب کانی برازان مهاباد فقط ۲۴ ساعت پس از تشخیص آن در روز جمعه خبر داد.

  رییس سازمان دامپزشکی کشور از عملیات مهار آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در ۸ کلیومتری تالاب کانی برازان مهاباد فقط ۲۴ ساعت پس از تشخیص آن در روز جمعه خبر داد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی و صنایع غذایی ایران (اگنا) ؛ رییس سازمان دامپزشکی کشور در گفتگوی اختصاصی با اگنا خبر از اتمام مهار آنفلوانزای پرندگان در روز جمعه و فقط ۲۴ ساعت در شهرستان مهاباد خبر داد.

  ماکنعلی در خصوص محل شیوع این بیماری گفت:  رخداد آنفلوانزای فوق حاد پرندگان آذربایجان غربی در روستای حاجی خوش در شهرستان مهاباد در ۸ کیلومتری تالاب بین المللی  کانی برازان گزارش شده بود. بخش جنوبی تالاب در دامنه کوه قره داغ (سیاه کوه) واقع گردیده و کوه مذکور و تپه باباحیدر بر آن مشرف هستند.

  وی ادامه داد: به دلیل موقعیت توپوگرافی و وجود توده‌های نی‌زار، پذیرای بیشترین جمعیت پرندگان مهاجر آبزی و کنار آبزی از جمله گونه در خطر انقراض اردک سرسفید و گونه‌های حمایت‌شده اردک مرمری، پلیکان، قو، فلامینگو، حواصیل عقاب تالابی و همچنین سایر پرندگان همچون انواع غاز، انواع مرغابی، آنقوت و… می‌باشد.

  وی خاطر نشان کرد: بلافاصله پس از دریافت گزارش مذکور اکیپی از کارشناسان سازمان دامپزشکی کشور با مراجعه به محل آلودگی عملیات مهار آلودگی را آغاز کردند و  در ۲۴ ساعت پس از گزارش دهی، تشخیص و عملیات مهار امروز جمعه به پایان رسید.

  رییس سازمان دامپزشکی کشور در انتها افزود: از تمامی کارشناسان و تولیدکنندگان بخش طیور در سراسر کشور تقاضا می کنیم تا به محض دیدن کوچکترین علایم مشکوک به آنفلوانزای پرندگان، موضوع را به دامپزشکی شهرستان و استان مربوطه گزارش نمایند تا کار پایش و مهار آلودگی در کمترین زمان همانند آنچه در مهاباد صورت گرفت، در دستور کار قرار گیرد.


  دیدگاه بگذارید

  avatar
    عضویت  
  Notify of