• شماره خبر : 68527
 • تاریخ انتشار : 14 شهریور 1400
 • پرینت این صفحه
 • کرمانشاه در خرید تضمینی گندم رتبه چهارم کشور را کسب کرد

  مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه گفت: از آغاز فصل برداشت تاکنون بیش از ۴۲۲ هزار تن گندم به صورت تضمینی و توافقی از گندمکاران استان خریداری شده که با این مقدار خرید، کرمانشاه پس از استان‌های خوزستان، گلستان و فارس جایگاه چهارم کشور را کسب کرده‌ است.

  مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه:

  کرمانشاه در خرید تضمینی گندم رتبه چهارم کشور را کسب کرد

  مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه گفت: از آغاز فصل برداشت تاکنون بیش از ۴۲۲ هزار تن گندم به صورت تضمینی و توافقی از گندمکاران استان خریداری شده که با این مقدار خرید، کرمانشاه پس از استان‌های خوزستان، گلستان و فارس جایگاه چهارم کشور را کسب کرده‌ است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)؛به نقل از ایرنا،«ماشالله ارویسی» افزود: تاکنون از این ۴۲۲ هزار تن گندم خریداری شده سهم خرید تضمینی ۳۷۲ هزار تن و سهم خرید توافقی ۵۰ هزار و ۸۰۰ تن است.

  او بیان اینکه ارزش گندم های خریدار شده در بخش خرید تضمینی بیش از یک میلیارد و ۸۸۴ میلیون تومان است، گفت: امسال گندم به ازای هر کیلوگرم به مبلغ پنج هزار تومان خریداری شد که با تلاش دولت این مبلغ به طور کامل تا ابتدای شهریور ماه به حساب کشاورزان واریز شده است.

  وی همچنین از پرداخت کامل مطالبات کشاورزان گندم کار استان کرمانشاه خبر داد.

  ارویسی در ادامه بیان داشت: استان کرمانشاه بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن ظرفیت ذخیره‌سازی استاندارد گندم در ۲ بخش دولتی و خصوصی دارد که یکی از قطب‌های صنعت سیلوسازی و مراکز ذخیره استراتژیک کشور است و این دستاورد حاصل تلاش و همکاری گسترده دولت ها با بخش خصوصی محسوب می شود.

  او افزود : امسال به منظور رفاه حال کشاورزان و با هدف کاهش فاصله مزرعه تا مراکز خرید تضمینی، ۶۱ مرکز خرید؛ هفت مرکز خرید تضمینی دولتی، ۴۱ مرکز خرید تضمینی بخش خصوصی ( شامل سیلو های بخش خصوصی و کارخانه های آرد سازی ) و همچنین ۱۳ مرکز مباشرین تعاونی روستایی در سطح استان دایر شد که در هر یک از این مراکز با استقرار نیروهای عامل تشخیص، ذیحساب و ناظران بر خرید تضمینی گندم بطور کامل طبق دستورالعمل های ابلاغی نظارت انجام می شد.

  هزار و ۳۸ تن کلزا  از کشاورزان کرمانشاهی خرید تضمینی شد

  مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه یکی دیگر از ماموریت های اصلی اداره کل غله و خدمات بازرگانی را خرید تضمینی دانه های روغنی از جمله کلزا و آفتابگردان اعلام کرد و اظهار داشت: امسال خرید دانه روغنی کلزا در استان نیز به ۲ صورت تضمینی و توافقی صورت گرفت که در بخش تضمینی بیش از هزار و ۳۸ تن کلزا به ارزش ۱۰ میلیارد و ۷۸۰ میلیون تومان از کشاورزان خریداری و ۱۰۰ درصد مطالبات آنها نیز توسط بانک عامل به حساب شان واریز شده است.

  ۲هزار و ۲۰۰ نانوایی در کرمانشاه وظیفه تامین نان استان را دارند

  ارویسی یکی دیگر از وظایف این اداره کل را ذخیره سازی و توزیع کالاهای اساسی از جمله برنج و شکر اعلام کرد و گفت: امسال تاکنون بیش از ۶ هزار و ۵۷۷ تن کالای اساسی شامل ۲ هزار و ۵۶۰ تن برنج و چهار هزار و ۱۷ تن شکر از انبارهای این اداره کل و با هماهنگی ستاد تظیم بازار استان خارج و توسط عوامل توزیع مجاز شامل فروشگاه‌های زنجیره بزرگ، تعاونی های مصرف کارکنان بین اقشار مختلف جامعه توزیع شده است.

  این مقام مسئول با اشاره به حوزه آرد و نان استان نیز افزود: در کرمانشاه ۲ هزار و ۲۰۰ خبازی وظیفه تامین نان مورد نیاز هم استانی های را بر عهده دارند که از این تعداد هزار و ۵۸۲ واحد با پخت یارانه ای نوع یک و ۶۱۸ واحد نیز با پخت یارانه ای نوع ۲ مشغول فعالیت می باشند.

  ارویسی افزود: آرد مورد نیاز خبازی های استان نیز اکنون توسط ۱۴ کارخانه آردسازی فعال سطح استان تامین می گردد که بر اساس قانون واحدهای خبازی می توانند سهمیه آرد خود را از هر یک از این کارخانه ها در قالب سامانه فروش آرد استان خریداری نمایند.

  وی همچنین از مردم استان کرمانشاه خواست تا در صورت مشاهده هر گونه مشکل در بحث تعطیلی خودسرانه واحدهای خبازی استان و رعایت نکردن ساعات پخت نان با شماره تلفن ۳۸۲۲۰۹۰۲۰ اداره کل غله و خدمات بازرگانی و ۱۲۴ بازرسی سازمان صمت تماس حاصل نمایند.


  دیدگاه بگذارید

  avatar
    عضویت  
  Notify of