• شماره خبر : 69991
 • تاریخ انتشار : 20 مهر 1400
 • پرینت این صفحه
 • عمده مشکل در صنعت دام و طیور مشکل نهاده است

  مهدی مسعودی قائم‌مقام اتحادیه کارخانجات خوراک دام و طیور کشور در نشست وزیر جهاد کشاورزی با اتاق تعاون گفت : حمایت قاطع تشکل‌های صنعت کشاورزی از جنابعالی نشان داد که تشکل‌ها به شما اعتماد دارند و اعتقاد دارند که شما وزیری توانمند در عرصه کشاورزی هستید.

  مهدی مسعودی قائم‌مقام اتحادیه کارخانجات خوراک دام و طیور کشور در نشست وزیر جهاد کشاورزی با اتاق تعاون گفت : حمایت قاطع تشکل‌های صنعت کشاورزی از جنابعالی نشان داد که تشکل‌ها به شما اعتماد دارند و اعتقاد دارند که شما وزیری توانمند در عرصه کشاورزی هستید

  عمده مشکل در صنعت دام و طیور مشکل نهاده هست  . صنعت دامپروری ایران به واردات نهاده وابسته است و استفاده بهینه از نهاده‌ها با فراوری آن در کارخانجات می‌تواند موجب کاهش وابستگی به واردات شود . اتحادیه کارخانجات خوراک دام و طیور و آبزیان کشور با ۱۷ تعاونی سراسری و قریب به ۶۵۰ کارخانه می‌تواند نقش بسزایی در بهره‌وری نهاده‌های وارداتی داشته باشد. با تولید نهاده به خوراک آماده می‌توانیم تا ۳۰۰۰ میلیارد تومان صرفه‌جویی ارزی داشته باشیم .  در ماده ۳۰ افزایش بهره‌وری دستورالعمل اجرایی استفاده از این پتانسیل عظیم کشوری تهیه شده است ولی ابلاغ نشده است.


  دیدگاه بگذارید

  avatar
    عضویت  
  Notify of